Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

медичний заклад

Вівторок, 3 березня 2020, 13:28

З квітня запроваджують електронний лікарняний для українців

медичний заклад

З 1 квітня українці зможуть оформити лікарняний онлайн, не виходячи з дому.

Про це повідомляє Економічна правда.

З 1 квітня цього року Кабінет Міністрів України запроваджує систему електронних лікарняних листів.

За словами прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, нова електронна система автоматично надсилатиме роботодавцю пацієнта та Фонду соціального страхування інформацію про лікарняний. Також лікар зможе затвердити документ за допомогою електронного підпису.

"По-перше, це пришвидшить процедуру отримання страхових виплат. По-друге, зменшить шахрайство, коли фейкові лікарняні купували за 200-300 грн", – розповів Гончарук.

Система електронних лікарняних листів створена на базі вже наявного програмного забезпечення Пенсійного фонду, вона є другим етапом медичної реформи, яка розпочалася 30 січня 2018 року. Згідно із новим законом, медична допомога більше не прив’язана до місця прописки, а кожен українець може вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі безкоштовно.

Додамо, 27 листопада 2019 року, уряд ухвалив Програму медичних гарантій, яка запрацює з 1 квітня 2020 року, давши старт другій хвилі трансформації системи охорони здоров'я. Програма медичних гарантій для населення діятиме для всіх видів медичної допомоги.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.