Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Карпати

Понеділок, 4 травня 2020, 13:15

На Львівщині з 1 червня планують розпочати туристичний сезон

Карпати

Львівська ОДА розробляє стратегію виходу з кризи туристичної галузі області.    

Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

29 квітня заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод разом із керівником управління туризму і курортів облдержадміністрації Наталею Табакою відвідав Сколівщину. Зокрема, національний природний парк "Сколівські Бескиди" та смт Славське.

За його словами 1 червня туристичний сезон на Львівщині має стартувати. Важливо зосередитися на еко- та агротуризмі, оздоровчому напрямі відпочинку, а також мандрах для родин. Львівщина має всі передумови, щоб надати якісні та безпечні послуги для туристів

"Ми вже розробляємо стратегію виходу з кризи туристичної галузі Львівщини. Маємо травень для того, щоб зробити все максимально можливе: допомогти скооперуватися та вийти з кризи туристичному бізнесу, підтягнути якість туристичної інфраструктури в області, подумати над всіма доступними варіантами і впровадити всі безпекові заходи у закладах харчування та тимчасового перебування туристів" – розповів Юрій Холод.

У НПП "Сколівські Бескиди", який охоплює 35 684 гектарів лісів, лук та гір Прикарпаття і Карпат, вже розроблено 144 км шляхів активного туризму та екологічних стежок. Зокрема, 8 екостежок протяжністю 29 км та 115 км - 13 шляхів активного туризму.

"За півтора місяці у Сколе також має з’явитися новий інформаційно-екологічний центр з автостоянкою. Цей центр стане стартовою точкою еколого-пізнавального маршруту на гору Парашка та екостежки "До Альтани". Тут можна буде залишити авто та отримати інформацію про екостежки та маршрути всього НПП "Сколівські Бескиди". Будівництво цього нового інформаційного центру передбачає проєкт "Розвиток сталого туризму на природоохоронних територіях", а фінансується він в межах транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Бюджет проєкту 18 790 євро. 10% (1879 євро) з них - дофінансовують з обласного бюджету" – пояснив в.о. директора НПП "Сколівські Бескиди" Василь Приндак.

Нагадаємо, у бюджеті Львівщини-2020 заклали 3 млн грн на туризм.

Зазначимо, минулорі надходження від туристичного збору до бюджету Львівщини сягнули понад 20 млн грн, що вдвічі більше ніж попереднього року. Туристичними лідерами є Львів, Трускавець, Борислав та Моршин. 

Тільки за півроку Львів прийняв 1,2 людей і заробив на зборі 3,3 млн грн. 

Нагадаємо, на Львівщині також планують розвивати медичний туризм. Вперше про це заговорили ще у 2016 році. Як зазначала голова комісії з медичного туризму ICC Ukraine Анна Гучок, 90% медичних туристів, які приїжджають оздоровитись на Львівщину, є представниками української діаспори. Тож у першу чергу для розвитку такого виду туризму необхідно налагодити зв'язок з українськими емігрантами. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.