Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

правила дорожнього руху

Вівторок, 16 лютого 2021, 14:31

4 нардепи з Львівщини не підтримали збільшення штрафів за п’яне водіння

правила дорожнього руху

Верховна Рада посилила відповідальність за водіння у стані алкогольного сп’яніння та збільшила штрафи для пішоходів.

Сьогодні, 16 лютого, Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроект №2695, який посилює відповідальність за окремі порушення правил дорожнього руху. "За" проголосували 325 народних депутатів.

Зокрема, для водіїв авто мінімальний штраф підвищується до 510 гривень. Покарання передбачено за: непристебнутий ремінь; відсутність шолома у мотоцикліста; неосвітлений номерний знак; розмову по телефону за кермом без гарнітури; порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора, правил обгону.

За втечу з місця ДТП та перевищення швидкості в населених пунктах більш ніж на 50 км/год штраф зросте з 255 грн до 3,4 тис грн. За ненадання переваги в русі авто "швидкої", поліції або аварійній службі штраф підвищать з 510 до 680 грн. 

Їзду без прав каратимуть штрафом у 425 грн. Раніше позбавлених прав водіїв будуть штрафувати на 20,4 тис грн.

Водіння у стані алкогольного сп'яніння загрожуватиме штрафом у 17 тис грн з позбавленням водійських прав на рік. За повторне порушення протягом року – 34 тис грн з позбавленням прав на три роки, втретє – штраф 51 тис грн, позбавлення прав на 10 років і конфіскація транспортного засобу.

Також закон встановлює й штрафи для пішоходів. Людей, які переходять дорогу в недозволеному місці, штрафуватимуть у 255 грн, за порушення ПДР велосипедисти повинні будуть заплатити штраф у 340 грн. За ці ж порушення, вчинені в нетверезому вигляді – 680 грн, за створення аварійної ситуації – 850 грн.

З львівських нардепів законопроект підтримали: Юрій Камельчук (Слуга народу), Мар'ян Заблоцький (Слуга народу), Святослав Юраш (Слуга народу), Ростислав Тістик (Слуга народу), Орест Саламаха (Слуга народу), Євген Петруняк (Слуга народу), Ірина Верещук (Слуга народу), Андрій Герус (Слуга народу), Остап Шипайло (Слуга народу), Юрій Загородній (Опозиційна платформа – За життя), Степан Кубів (Європейська Солідарність), Софія Федина (Європейська Солідарність), Михайло Бондар (Європейська Солідарність), Микола Величкович (Європейська Солідарність), Микола Княжицький (Європейська Солідарність), Андрій Парубій (Європейська Солідарність), Андрій Лопушанський (Європейська Солідарність), Олег Синютка (Європейська Солідарність), Михайло Цимбалюк (Батьківщина), Тарас Батенко (За майбутнє), Ярослав Дубневич (За майбутнє), Андрій Кіт (Довіра), Павло Бакунець (Довіра), Олена Кондратюк (позафракційна), Ярослав Рущишин (Голос), Ярослав Юрчишин (Голос), Роман Лозинський (Голос).

Відсутні на пленарному засіданні: Тарас Козак (Опозиційна платформа – За життя), Володимир В'ятрович (Європейська Солідарність), Галина Васильченко (Голос), Наталія Піпа (Голос).

Додамо, з 25 листопада 2020 року в Україні набули чинності зміни до правил дорожнього руху, які стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів. 

Також Верховна Рада пропонує підняти штрафи для пішоходів за порушення правил дорожнього руху до 680 грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.