Новини

Львівська міськрада

Прокуратура знову дозволить використання радянської символіки

Прокуратура знову дозволить використання радянської символіки

Прокуратура знову дозволить використання радянської символіки

Субота, 28 квітня 2012, 10:09

Прокуратура Львівської області опротестує заборону міської ради на використання Прапора, що символізує перемогу у війні 1941-1945 років, якщо міський голова не накладе на неї вето. Про це «Варіантам» повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

«Приймаючи вказану ухвалу, міська рада порушила низку вимог чинного законодавства.

Зокрема, вийшла за межі своїх повноважень, визначених ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також порушила вимоги ст.19 Конституції України, яка зобов'язує органи місцевої влади та їх посадових осіб діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України. Так, відповідно до Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», на честь Перемоги в столиці України місті – герої Києві, інших містах та населених пунктах України проводяться святкові заходи з використанням Прапора Перемоги», - повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області.

Нагадаємо, сесія Львівської міської ради 26 квітня прийняла ухвалу «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території м. Львова».

Торік депутати Львівської міської ради прийняла аналогічну ухвалу, яка була також була опротестована. В зв'язку з відхиленням протесту, прокуратура міста Львова звернулася до суду з адміністративним позовом про визнання незаконною та скасування вказаної ухвали.

Постановою судді Юрківа Галицького районного суду м.Львова вказаний позов задоволено частково - визнано незаконною та скасовано ухвалу міської ради в частині заборони використання символіки неіснуючої держави - СРСР, комуністичної символіки на території міста, на будівлях державних установ і комунальних підприємств міста, під час проведення масових заходів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.