Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

газопостачання

Середа, 7 квітня 2021, 12:54

З травня в Україні діятиме річна ціна на газ

газопостачання

Усі постачальники газу будуть зобов'язані встановити базову ціну на рік і не підвищувати її.

Таке рішення прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Сьогодні НКРЕКП остаточно ухвалила постанову про річну ціну на газ для населення. Усі постачальники газу будуть зобов'язані з 1 травня 2021 року встановити базову ціну на рік "за замовчуванням" і не підвищувати її.

Згідно з постановою НКРЕКП, всі постачальники, які мають намір постачати газ побутовим споживачам, зобов'язані до 25 квітня оприлюднити на своїх веб-сайтах ціну на природний газ, яка буде діяти протягом року.

Базова річна пропозиція буде діяти з 1 травня по 30 квітня наступного року. Постачальник не має права протягом періоду збільшувати ціну природного газу.

Крім базової річної пропозиції, постачальник має право пропонувати інші комерційні пропозиції, умови яких можуть відрізнятися від ціни та обов’язкових умов базової річної пропозиції.

Якщо побутовий споживач бажає змінити умови шляхом обрання іншої комерційної пропозиції постачальника, він повинен подати нову заяву-приєднання.

Строк дії базової річної пропозиції не залежить від початку постачання природного газу побутовому споживачу та триває до 30 квітня.

Нагадаємо, на початку цього року уряд підписав меморандум із місцевою владою щодо тарифів на тепло та гарячу воду, а у січні знизив ціну на газ для населення до 6,99 грн за кубометр. 

Раніше уряд пропонував з лютого ввести держрегулювання цін на газ для населення під час дії карантину.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.