Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»
sajty bukmekeriv

Економіка

банк у Львові

Четвер, 15 квітня 2021, 16:41

Нацбанк підвищив облікову ставку до 7,5%

банк у Львові

Національний банк України підвищив облікову ставку з 6,5% до 7,5% річних.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України. 

Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 6,5% річних до 7,5% річних.

У Нацбанку заявили, що цей крок спрямований на поступове сповільнення інфляції в другому півріччі 2021 року та повернення її до 5% в першому півріччі 2022 року.

За підсумками березня зростання споживчих цін у річному вимірі прискорилося до 8,5%, а базова інфляція – до 5,9%.

"Динаміка показників перевищила прогноз Національного банку України. З одного боку, стрімке прискорення інфляції зумовлювалося здебільшого тимчасовими чинниками – зростанням світових цін на продовольство та енергоносії. Пожвавлення глобальної економіки та ефекти від гірших врожаїв і далі підштовхували ціни вгору. З іншого, ‒ фундаментальний інфляційний тиск посилювався через подальше зростання споживчого попиту, зокрема за рахунок підвищення зарплат. Роздрібний товарооборот стабільно перевищував докризові рівні. У лютому він був на 5,6% більшим, ніж в аналогічному місяці минулого року. Унаслідок подорожчання товарів щоденного вжитку інфляційні очікування залишаються підвищеними" – йдеться у повідомленні.

Нацбанк переглянув прогноз інфляції з 7% до 8% у 2021 році.

На початку березня цього року Нацбанк підвищив облікову ставку до 6,5% річних, а перед цим востаннє Нацбанк підвищував облікову ставку до квітня 2019 року, коли її опустили її з 18% до 17,5% річних.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram для отримання моментальних новин.