Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Карпати

П'ятниця, 16 квітня 2021, 11:50

Кабмін затвердив напрямок розвитку інфраструктури гірських територій Карпат

Карпати

Уряд ухвалив постанову, якою затвердив програму розвитку транскордонного співробітництва на 2021-2027 роки.

Про це повідомила пресслужба Кабінету Міністрів України.

14 квітня на своєму засіданні Кабмін ухвалив постанову «Про затвердження Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2021-2027 роки», яка була розроблена Мінрегіоном на виконання Закону України «Про транскордонне співробітництво».

У документі визначено пріоритетні напрями розвитку транскордонного співробітництва на період до 2027 року, серед яких:

– реалізація в Україні Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону та Дунайської транснаціональної програми;

– реалізація проектів (програм), що фінансуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, а також програм прикордонного співробітництва у рамках Європейського територіального співробітництва на 2021-2027 рр. в рамках фінансового інструменту «Сусідство, розвиток і міжнародне співробітництво» (NDICI);

– розвиток прикордонної інфраструктури гірських територій Карпат;

– розвиток інституційної спроможності суб’єктів та учасників транскордонного співробітництва (асоціацій органів місцевого самоврядування, громадських організацій, європейських об’єднань територіального співробітництва та інших форм транскордонного співробітництва).

Реалізація програми має продовжити формувати позитивний міжнародний імідж України, вирішити проблеми диспропорції у соціально-економічному розвитку регіонів України, підвищити рівень зайнятості населення регіонів України, сприяти приросту експорту та імпорту товарів та послуг, покращити екологію, сприяти залученню фінансування для реалізації транскордонних проектів та створенню нових органів транскордонного співробітництва.

«Державна програма розвитку транскордонного співробітництва на 2021-2027 роки – це стратегічний документ, який визначає вектор розвитку транскордонного співробітництва на найближчі роки. Це сигнал для наших сусідів та партнерів, що наші дії системні та ефективні. Адже зміцнення добросусідських відносин та поглиблення транскордонного співробітництва є актуальним для України, особливо в умовах поточних викликів і зовнішніх загроз та з урахуванням європейського руху нашої держави», – наголосив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Найближчим часом також передбачається проведення конкурсного відбору проектів транскордонного співробітництва, яким може надаватися державна фінансова підтримка.

Нагадаємо, Кабмін склав новий перелік гірських населених пунктів у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.