Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

Собор Пресвятої Богородиці в селі Заболотці

wikipedia.org

Середа, 9 червня 2021, 15:00

На Бродівщині за майже чотири мільйони відреставрують стародавню дерев'яну церкву

Собор Пресвятої Богородиці в селі Заболотці

Собор Пресвятої Богородиці в селі Заболотці відреставрують за 3,7 мільйонів гривень.

Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації провів закупівлю у системі ProZorro на реставрацію дерев’яної церкви – Собору Пресвятої Богородиці в селі Заболотці Бродівського району, яку переможець тендеру має здійснити до 31 грудня 2022 року.

Аукціон стартував 14 травня цього року, участь у ньому взяли підприємство об'єднання громадян "Центр комплекс" та ТОВ "Будівельна компанія "Сітіград", які запропонували провести реставрацію за 3 793 810 грн й 3 847 560 грн відповідно. Переможцем обрали "Центр комплекс", а початкова вартість закуплі становила 3 870 134 грн.

Як вказано у закупівлі, у храмі здійснять повну реставрацію будівлі, зокрема, вирівняють підвалини і стіни, влаштують підвалини вівтаря та ганок, відновлять зовнішні стіни різниці, підголу, хори та облаштують до них сходи. Також у проекті реставрації передбачено влаштування відмостки та системи блискавкозахисту.

За даними аналітичної системи YouControl, підприємство об'єднання громадян "Центр комплекс" зареєстроване у Львові з 1993 року, займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. Засновником фірми є громадська організація "Львівська обласна асоціація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України". Розмір статутного капіталу підприємства становить 8 800 грн.

Минулоріч це підприємство виграло тендери на ремонт центрального входу у Парку культури Львова та реставрацію старовинної хати у Шевченківському гаю.

Зазначимо, дерев'яна церква – Собору Пресвятої Богородиці в селі Заболотці є пам’яткою архітектури національного значення і споруджена у 1746 році на місці старішої, спаленої татарами у 1648 році. У 1960-х роках церкву закрили для богослужінь, а низку церковних реліквій було вивезли, зокрема унікальне рукописне Євангеліє XIII століття. Знову відкрили церкву лише у 1989 році. 

Додамо, станом на 2018 рік, за 27 років на Львівщині вщент згоріло 28 стародавніх дерев'яних церков та виникло 108 пожеж у храмах.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.