Станом на сьогодні три з чотирьох самокатних сервісів, які працюють у Львові, не сплачують податки до місцевого бюджету.
Про це повідомляє інформаційний портал депутатів Львівської міської ради.
За словами депутатки Львівської міськради від фракції "Європейська Солідарність" Тетяни Шевченко, сатном на сьогодні у місті працюють чотири сервіси з прокату самокатів, однак лише один із них зареєстрований у Львові і сплачує податки до місцевого бюджету.
Інші підприємства зареєстровані в Одесі, Києві та Жовкві і податок сплачують саме у цих містах.
"Підприємці, які хочуть працювати і заробляти у Львові на цих самокатах та інших видах легкого електротранспорту, повинні сплатити будь-який інвестиційний внесок на розвиток міста, хоча б на утримання інфраструктури, тих же велодоріжок. Окрім того вони мали б якимось чином відслідковувати, хто саме користується їхніми самокатами", – наголосила Тетяна Шевченко.
Вона пояснила, що акумулятори у самокатах не вічні, однак не вирішене питання про їхню утилізацію, й ці засоби не мають статусу ні пішохода, ні автомобіля, ні велосипеда.
"Вони їздять, де хочуть, – по тротуарах, по дорозі, по перехрестях. Часто водії самокатів не дотримуються правил дорожнього руху, не одягають на себе засоби захисту, шоломи, налокітники, наколінники. На самокатах їздять нетверезі люди чи малолітні діти" – додала депутатка.
Наразі Тетяна Шевченко скервала запит із цього питання до патрульної поліції Львова.
Нагадаємо, у травні депутати міськради звернулися до міського голови Львова Андрія Садового з проханням напрацювати обмеження для користувачів електросамокатів.
На на початку червня у місті розробили проект ухвали, який встановлює обмеження і правила для користувачів електросамокатів.