Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Роланд Франко

uk.wikipedia.org

Середа, 11 серпня 2021, 10:00

Помер останній онук Івана Франка − Роланд Франко

Роланд Франко

У віці 89 років помер останній онук українського письменника Івана Франка − науковець Роланд Франко. 

Про це повідомила пресслужба Міжнародного фонду Івана Франка.

Сьогодні, 11 серпня, у віці 89 років помер останній онук українського письменника Івана Франка − науковець Роланд Франко. 

"Колектив Міжнародного фонду Івана Франка глибоко сумує з приводу смерті засновника та голови правління Міжнародного фонду Івана Франка. Світла пам’ять про цю добру людину назавжди залишиться в наших серцях і серцях тих, кому пощастило з ним працювати, товаришувати та спілкуватися. Ми не в змозі змінити обставини. Лише просимо Бога дати сил перенести біль втрати, а душу покійного прийняти в Царство небесне" – ідеться в повідомленні.

Зазначимо, Роланд Франко − український учений-інженер, дипломат, громадський діяч. Кандидат технічних наук. У 1993–1996 роках на запрошення Міністерства закордонних справ України перебував на дипломатичній службі, був радником з питань науки в посольстві України у Великій Британії.

Завдяки клопотанням Роланда Франка у 1996 році Україна безкоштовно одержала від Великої Британії науково-дослідну станцію "Фарадей" (нині станція "Академік Вернадський") в Антарктиці. Перша українська експедиція, яка прибула на станцію 28 листопада 1995 року, назвала Роланда Франка "хрещеним батьком української антарктичної станції".

Нагадаємо, Львівська облрада звернулась до Мінкульту з проханням ініціювати надання статусу національного історико-культурному заповіднику Нагуєвичі.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.