Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

коронавірус

Середа, 18 серпня 2021, 15:49

У МОЗ назвали умови введення жовтої карантинної зони

коронавірус

В Україні посилять карантин до "жовтого" рівня у разі наявності протягом трьох днів підряд одного з чотирьох показників МОЗ.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України на своїй сторінці у Фейсбуці.

Міністерство охорони здоров'я планує посилити загальнонаціональний карантин до "жовтого" рівня, якщо протягом трьох днів підряд зареєструють один із показників МОЗ.

Зоукрема, йдеться про:

- кількість виявлених нових випадків інфікування Covid-19 на 100 тисяч населення за останні 14 днів – більше ніж 75;

- виявлення випадків інфікування Covid-19 – більше як 4%;

- кількість тестувань протягом останніх семи днів на 100 тисяч населення – менше ніж 300;

- наявність підстав для встановлення "червоного" рівня епідемічної небезпеки на території принаймні одного регіону.

"Жовтий" рівень буде встановлений рішенням державної ТЕБ та НС за ініціативи міністра охорони здоров’я. При нормалізації епідемічної ситуації та досягнення ознак "зеленої" зони і їхньої фіксації протягом 7 днів підряд, так само рішенням державної ТЕБ та НС вся країна перейде до "зеленого" рівня.

У разі погіршення показників в певному регіоні та встановленні "червоного" рівня епідемічної небезпеки вся інша територія країни перебуватиме на "жовтому" рівні.

Натомість "помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки не містить додаткових обмежень та визначається сигнальним про наближення регіону до "червоного". Він визначається автоматично, коли буде спостерігатися перевищення хоча б одного з таких показників:

- завантаженість в регіоні ліжок з киснем більше ніж на 65%;

- кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом 7 днів на 100 тисяч населення менше ніж 300;

- кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тисяч населення понад 60;

- коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген понад 20%;

- зростання кількості госпіталізацій за 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

На "помаранчевому" рівні епідемічної небезпеки місцеві органи влади можуть вводити додаткові протиепідемічні обмеження.

"Червона" зона встановлюється на території регіону в разі наявності протягом трьох днів підряд двох та більше таких ознак:

- завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком Covid-19, – більш як 65%;

- кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тисяч населення – менше ніж 300;

- кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тисяч населення – більше ніж 60;

- коефіцієнт виявлення випадків інфікування Covid-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) – більш як 20%;

- рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком Covid-19 протягом останніх семи днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більш як 50%.

Нагадаємо, карантин в Україні, який вперше запровадили з 12 березня 2020 року, продовжили до 1 жовтня 2021 року. А з 24 лютого запровадили адаптивний карантин: країну знову поділили на "червону", "помаранчеву", "жовту" та "зелену" зони, в залежності від епідемічної ситуації.

З 9 червня Львівщина перебуває у "зеленій" зоні.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.