Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

комунальні послуги

Понеділок, 30 серпня 2021, 16:17

Оприлюднення даних боржників за комуналку тягне адміністративну відповідальність

комунальні послуги

Номери особових рахунків, адреси та суми заборгованості боржників є персональними даними.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Розміщення у вільному доступі даних боржників за комунальні послуги є порушенням законодавства у сфері захисту персональних даних та тягне за собою адміністративну відповідальність.

Як йдеться у повідомленні, до Уповноваженої Верховної Ради надходять численні скарги від громадян щодо поширення постачальниками житлово-комунальних послуг в мережі Інтернет, під’їздах будинків, переліків боржників, а саме: номерів особових рахунків, адрес (назв районів, вулиць, номерів будинків та квартир), сум заборгованості тощо .

Уповноважена наголосила, що сукупність даних про номери особових рахунків, адреси, суми заборгованості боржників в розумінні Закону України "Про захист персональних даних" є персональними даними, відтак на них поширюються загальні вимоги щодо обробки персональних даних.

"Згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 20.01.2012 № 2-рп/2012, інформація про особисте та сімейне життя особи (персональні дані про неї) – це будь-які відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована. Така інформація про фізичну особу та членів її сім’ї є конфіденційною і може бути поширена тільки за їх згодою, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини" − йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, облгазам і обленерго знову дозволили відключати населення від комунальних послуг за борги.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.