Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

презентація

lvivrada.gov.ua

П'ятниця, 24 вересня 2021, 10:12

На Львівщині розробили програми ревіталізації 16 архітектурних пам'яток

презентація

Програми ревіталізації архітектурних пам'яток Львівщини мають стати запорукою їх збереження та належного розпорядження їхнім потенціалом.

Про це повідомила пресслужба Львівської обласної ради.

Вчора, 23 вересня, у Народному домі Давидівської сільської ради перезентували комплексні програми ревіталізації 16 архітектурних пам’яток на Львівщині.

Документи, у яких зазначено чіткий опис, оцінку технічного стану об’єктів, стануть запорукою збереження пам’яток та належного розпорядження їхнім потенціалом.

Проєкт передбачав комплексні дослідження, фокус-групи у громадах, консультації з фахівцями, архітекторами, реставраторами та митцями, 3D-сканування (Skeiron), промоцію, розробку певної документації, а також друк буклетів і листівок про ці об’єкти, які будуть розповсюджені безплатно. Усе це увійшло до комплексних програм ревіталізації, які будуть передані керівництву громад, а також враховані областю при напрацюванні різних програм.

Пакети документів для кожної пам’ятки розробили в рамках проєкту "Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження", ініційованого департаментом архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА у партнерстві з Інститутом стратегії культури, за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

"Сьогоднішня презентація − це дискусійний майданчик, платформа для діалогу громад, влади та експертів. Тут колеги говорять про різні джерела фінансування, зміну законодавства, державно-приватне партнерство, про те, що має стати основою для формування пам’яткоохоронної стратегії області. Або які фактори впливатимуть на те, щоб рятувати пам’ятку насамперед. Для мене, як і більшості спікерів, це − команда пам‘ятки, актуальна документація, економічна доцільність, наявність фахівців-реставраторів" − повідомив заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

Нагадаємо, дерев’яну церкву Святого Юра в Дрогобичі відреставрує львівська фірма за 7,9 мільйона гривень.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.