Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

земельна ділянка

Понеділок, 27 вересня 2021, 13:35

Понад 70% мешканців Західного регіону підтримують право продажу земельної ділянки

земельна ділянка

72% мешканців Західного регіону погоджуються, що людина повинна мати право продати земельну ділянку, яка перебуває у її власності.

Про це свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова.

72% мешканців Західного регіону погоджуються, що людина повинна мати право продати земельну ділянку, яка перебуває у її власності. Натомість 25,8% мешканців Заходу вважають, що земля в принципі не може бути об'єктом купівлі-продажу.

Водночас лише 5% мешканців Західного регіону вважають, що земля повинна бути у продажу без будь-яких обмежень, а 27,9% − вважають, що землю можна продавати, але не іноземцям, 11,9% − підтримують продаж землі, якщо є обмеження на величину площі, якою може володіти одна людина чи господарство.

За даними опитування, більшість (61%) українців вважає, що людина, яка має у власності землю, повинна мати право її продати. При цьому частка тих, хто визнає таке право громадян, зростає (у 2019 році таких було 50%). Майже чверть українців (23%) не погоджуються, що громадянин повинен мати право продати свою землю.

Зазначимо, опитування проведене фондом "Демократичні ініціативи" та Центром Разумкова з 14 по 19 травня 2021 року серед 2020 респондентів в усіх регіонах України за винятком окупованих Росією територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, за понад два місяці у області продали 315,1 гектара сільськогосподарської землі.

З 1 липня в Україні стартував продаж землі сільськогосподарського призначення. До 2024 року купувати землю можуть тільки фізичні особи-українці з обмеженням в 100 гектарів.

Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.