Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

земельна ділянка

Вівторок, 14 грудня 2021, 15:36

Кабмін хоче вилучати землю в українців для будівництва доріг

земельна ділянка

Уряд пропонує примусово вилучати земельні ділянки у населення для будівництва нових доріг.

Про це повідомляє Українська правда.

У п'ятницю, 10 грудня на сайті Верховної Ради зареєстрували законопроект 6422, який пропонує дозволити примусове платне вилучення земельних ділянок у їхніх власників у разі виникнення суспільної потреби для будівництва автомобільних доріг та інших об'єктів дорожньої інфраструктури.

Ініціатором законопроекту виступив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Згідно із проектом закону, рішення про відчуження земельної ділянки на підставі суспільної необхідності та з метою будівництва автомобільних доріг загального користування державного значення, мостів, естакад та об'єктів, у тому числі на умовах концесії та державно-приватного партнерства, ухвалюється органами виконавчої влади або місцевого самоврядування.

Якщо з власником земельної ділянки та нерухомості, що перебуває на ній, протягом одного місяця згоди не досягається, відомство звертається до адміністративного суду з позовом про платне примусове відчуження об'єктів.

Також суд ухвалюватиме рішення щодо відповідних спорів за правилами спрощеного позовного провадження протягом одного місяця з дня надходження позовної заяви.

У пояснювальній записці наголошується на необхідності на законодавчому рівні створити спрощений механізм вилучення та викупу земельних ділянок для розвитку транспортної інфраструктури.

На думку ініціаторів законопроекту, неефективність існуючого механізму вилучення та викупу земельних ділянок істотно впливає на будівництво великої кільцевої автомобільної дороги навколо Києва протяжністю 150 км.

Додамо, у 2022 році стартує перша черга будівництва платної концесійної дороги Краковець – Броди – Рівне, а Львівська ОДА викуповує у мешканців ділянки, передбачені для будівництва північної об'їзної дороги Львова.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.