Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

судова справа

Четвер, 16 грудня 2021, 13:06

Жовківський суд скасував наказ про відсторонення невакцинованої вчительки від роботи

судова справа

Жовківський районний суд скасував наказ, яким невакциновану проти Covid-19 вчительку школи у селі Сопошин усунули від роботи.

Про це йдеться у рішенні Жовківського районного суду Львівської області від 10 грудня.

Жовківський районний суд скасував наказ Сопошинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів про відсторонення невакцинованої проти Covid-19 вчительки математики.

Як йдеться рішенні суду, 1 листопада вчительку попередили про обов'язкове профілактичне щеплення проти Covid-19, а 8 листопада її відсторонили від роботи без збереження заробітної плати. 

У рішенні суду зазначено, що "відповідач виніс наказ про усунення на підставі лише повідомлення про обов'язкове профілактичне щеплення, яке саме собі не створює жодних юридичних наслідків і не свідчить про юридичний факт відмови або ухилення позивача від обов'язкового профілактичного щеплення".

Суд зазначив, що відсторонення вчительки було проведено з порушенням вимог законодавства та порушило її законне право на працю. Суд вважає, що винесення такого наказу є порушенням вимог частин 2 та 6 статті 12 закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" та частини 2 статті 27 закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення".

Зазначимо, водночас суд відмовив у задоволенні вимоги допустити вчительку до роботи, оскільки допуск працівника до роботи є дискреційним повноваженням роботодавця.

Також суд ухвалив виплатити відстороненій вчительці 11 205 грн середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Нагадаємо, уряд прийняв постанову, згідно із якою з 8 листопада всіх невакцинованих працівників закладів освіти розпочали відсторонювати від роботи без збереження заробітної плати.

Додамо, у Львівській області відсторонили 579 працівників закладів дошкільної, загальної середньої позашкільної освіти, які підлягають обов'язковому профілактичному щепленню проти Covid-19. З них 223 − педагогічні працівники, а 356 − обслуговчий персонал. А у закладах вищої освіти Львівській області відсторонили 241 невакцинованого проти Covid-19 працівника.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.