Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

екологічні пакети

Понеділок, 20 грудня 2021, 16:50

В Україні встановили ціни на пластикові пакети

екологічні пакети

Уряд затвердив мінімальні ціни на пластикові пакети, які запрацюють з 1 лютого 2022 року.

Про це повідомила прес-служба Міністерства економіки України.

Сьогодні, 20 грудня, на своєму засіданні Кабінет міністрів встановив мінімальні роздрібні ціни на великі пластикові пакети, що вступлять в дію з 1 лютого 2022 року.

Згідно з рішенням уряду, мінімальні роздрібні ціни на пакети із стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, становитимуть:

- 2 грн – пакет без ручок і бокових складок;

- 2,5 грн – пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;

- 3 грн – пакет з ручками і боковими складками.

Нагадаємо, з 10 грудня забороняється використання одноразових пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування. Ця заборона не поширюється на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка до 1 січня 2023 року.

Крім того, з 10 березня 2022 року забороняється розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (із стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонких (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.

Контролювати дотримання закону Держпродспоживслужба буде шляхом планових та позапланових перевірок магазинів, кафе, ресторанів та ринків.

Додамо, у 2019 році у Львові відбулася просвітницька кампанія "Без поліетилену" – на три дні супермаркети міста відмовилися від поліетиленових пакетів та пластикових тар, натомість пропонували покупцям екосумки та власні багаторазові контейнери.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.