Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

сесія облради

П'ятниця, 24 грудня 2021, 11:25

2022 рік на Львівщині оголосили роком Крушельницької, Новаківського та родини Пежанських

сесія облради

Львівська облрада прийняла рішення про оголошення 2022 року Роком родини Пежанських, Соломії Крушельницької та Олекси Новаківського.

Вчора, 23 грудня, на сесії Львівської обласної ради депутати проголосили 2022 рік Роком львівської родини інженерів-архітекторів Пежанських, Роком Соломії Крушельницької та Роком Олекси Новаківського.

Ці рішення підтримали, відповідно, 52, 54 та 54 депутати.

Зокрема, у 2022 році відзначатимуть 130-річчя львівського архітектора Олександра Пежанського. Григорій Пежанський та його сини Михайло і Олександр запроєктували та збудували низку визначних громадсько-культурних, освітніх та культових споруд, чим долучилися до формування архітектурного ансамблю Львова та Львівщини в кінці XIX – першій третині XX століття.

У межах відзначення року Пежанських об’єкти, збудовані за проєктами цих архітекторів, планують включити в перелік для реставрації у 2022 році.

Також у 2022 році виповнюється 150 років від Дня народження української оперної співачки Соломії Крушельницької та українського живописця і педагога Олекси Новаківського.

Наразі Львівська ОДА має напрацювати план заходів із відзначення на території області 2022 року Роком родини Пежанських, Соломії Крушельницької та Олекси Новаківського.

Нагадаємо, у вересні комісія з питань культури Львівської облради підтримала проєкт рішення про оголошення 2022 року Роком родини інженерів-архітекторів Пежанських.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.