Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Тарас Козак

Середа, 29 грудня 2021, 10:41

Зеленський запровадив санкції проти двох каналів медіахолдингу Козака

Тарас Козак

Президент Володимир Зеленський ввів у дію санкції проти компаній, які володіють телеканалами "Перший Незалежний" та UkrLive.

Про це йдеться в указі президента Володимира Зеленського №684/2021 від 28 грудня.

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони, яким запроваджуються санкції проти компаній-власників телеканалів "Перший незалежний" та UkrLive.

Санкції запровадили на п'ять років проти трьох юридичних осіб − ТОВ "Медіахолдинг Новини", ТОВ Тайм Медіа" та ТОВ "Телепростір". Телепростір веде діяльність як телемовник під логотипом  UkrLive, а Тайм Медіа − "Перший Незалежний".

Зазначимо, всього до медіахолдингу "Новини" входять п'ять телеканалів − NewsOne, Zik, "112 Україна", "Перший Незалежний" та UkrLive. Холдинг раніше належав Тарасу Козаку, а зараз 60% компанії володіє Нестор Шуфрич. Тайм Медіа та Телепростір повністю належать Нестору Шуфричу.

Відповідно до указу, цим компаніям заборонено видавати будь-які ліцензії та дозволи на користування радіочастотними ресурсами України, а чинні ліцензії анульовуються.  

Крім того, власники цих телеканалів не можуть здійснювати будь-які фінансові операції на території України та з рахунків українських банків.

Контроль за виконанням відповідного рішення Ради національної безпеки і оборони України покладено на Секретаря РНБО Олексія Данілова. Указ набуває чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, 2 лютого цього року президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти Козака та телеканалів "112 Україна", NewsOne, Zik через розслідування спецслужб України, яке встановило, що Козак з 2014 року пов'язаний з терористами окупованих Росією територій через кіпрський офшор.

А співробітники Zik, NewsOne і "112" створили свій телеканал на базі регіонального львівського каналу "Перший незалежний".

Додамо, Тарас Козак у 2018 році придбав телеканал 112 Україна й став власником телеканалу NewsOne, а у червні 2019 року він купив ще й інформаційний телеканал Zik. Усі канали увійшли до новоствореного медіахолдингу "Новини".

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.