Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Культура

Понеділок, 17 січня 2022, 15:29

Українські митці започаткували флешмоб проти підвищення цін на енергоносії для творчих майстерень

Українські митці розпочали у соціальних мережах флешмоб проти постанови Кабміну №1209, в якій йдеться про підвищення тарифів на тепло, зокрема і для творчих майстерень.

Щоб привернути увагу влади та громадськості до проблеми, українські художники публікують на своїх сторінках у Facebook фотографії з гаслами: «Постанова КМУ №1209 вбиває українське мистецтво!», «Постанова КМУ №1209 вбиває мистецтво та культуру України!» тощо.

Національна Спілка Художників України вчора, 16 січня опублікувала звернення до влади, громадськості та творчих працівників, в якому наголосила, що такі дії уряду призведуть до згортання культурних процесів в державі. 

«Саме сьогодні сила української державності у великій мірі залежить не тільки від зброї, але й від якості нашої національної культури. Якою ми її залишимо для нащадків залежить від нас та нашого суспільства, а також від патріотизму влади. Тому маємо разом усвідомити, що те що трапилося в наслідок нової Постанови Кабінету міністрів, яка стосується різкого підвищення плати за теплоносії саме для творчих спілок, як сфери української культури, може обернутися для неї значним лихом.» - сказано у зверненні.

Відповідно до  Постанови КМУ №1209 від 10 листопада, українські митці платитимуть 2594,69 грн за 1 Гкал із коефіцієнтом 2,68, що є більше на 62% за минулий тариф –1600 грн за 1 Гкал без застосування коефіцієнту.

Нагадаємо, уряд розширив перелік товарів, на які введено державне регулювання цін. За зниженою ціною купувати газ зможуть виробники наступних груп товарів: хліб, олія соняшникова, борошно, молоко, яйця та м'ясо куряче.

Наприкінці вересня 2021 року був підписаний Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання тепла та гарячої води у прийдешньому опалювальному сезоні (2021-2022 рр). Згідно з Меморандумом, до кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду не зростатимуть. Ціна газу становитиме 7,4 грн за 1 куб. м для населення та 13,6 грн за 1 куб. м для бюджетних установ.

Новина створена в рамках проєкту«Організаційна підтримка незалежних місцевих медіа». Грант на реалізацію проєкту наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (BST) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.