Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Андрій Садовий

П'ятниця, 25 березня 2022, 16:45

Садовий збиратиме для переселенців модульні будинки

Андрій Садовий

Виконком прийняв рішення про будівництво нового житла для переселенців з інших областей України.

Про це повідомив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач на своїй сторінці у Фейсбуці.

Вчора, 24 березня виконком Львівської міськради прийняв рішення збудувати для вимушено переміщених українців модульні будинки у якості тимчасового житла.

"Щодо тимчасового житла для переселенців. Визначили певні параметри й вимоги. Це будуть модульні будинки, які можна швидко встановити, а потім швидко розібрати. Відразу зазначу, що це тимчасове житло, але попри це, воно мусить відповідати певним вимогам. Наприклад, на одну людину має припадати не менше як 6 квадратних метрів площі. Також має бути санвузол та кухня (відокремлені чи спарені)" – наголосив Любомир Зубач.

За його словами, наразі йдеться про будівництво житла для близько 20 тисячі переселенців.

"Кінцевого формату модульних будиночків нема. Управління архітектури має зібрати пропозиції виробників. Також закликаємо архітекторів подавати свої пропозиції. В підсумку місто обере найкращі типові варіанти для міста Львова. Ідеально було б залучити місцевих виробників" – пояснив Зубач.

У місті офіційно не обрали земельні ділянки, де планують збудувати житло для переселенців, однак є декілька варіантів: ділянка площею 12 га на вул. Величковського в Рясному, ділянка площею 2 га на вул. Тракт Глинянський, ділянка площею 8 га у Дублянах (перебуває у державній власності).

"Рішення щодо земельних ділянок під таке житло не остаточні. Пошук можливих варіантів триває" – додав Зубач.

Зазначимо, як раніше заявляв міський голова Львова Андрій Садовий, за два тижні війни Львів прийняв майже 200 тисяч переселенців, тому у місті виділять земельні ділянки для будівництва нового житла.

Раніше українська студія дизайну Balbek Bureau вже розробила проєкт модульного містечка для переселенців.

Крім цього, у Львові створили Центр підтримки, який збирає запити для працевлаштування переселенців, а в області затвердили порядок розселення переселенців у гуртожитках львівських вишів.

Додамо, що на "Арені Львів" працює контактний центр, який приймає людей, що прибувають з залізничного вокзалу, приїжджають автобусами та приватним транспортом. Там вони отримують направлення на поселення.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram