Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Львів

Середа, 20 квітня 2022, 12:51

У Львові підприємців планують звільнити від орендної плати за комунальні приміщення

Львів

У міськраді напрацювали проєкт ухвали щодо звільнення підприємців плати за комунальні приміщення.

Про це йдеться у проєкті ухвали, опублікованій на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради 19 квітня 2022 року.

Депутати підготували ухвалу, якою планують звільнити орендарів комунального майна від сплати орендної плати з 24 лютого до 25 квітня цього року. Однак рішення не стосується тих орендарів, які впродовж всього цього часу продовжували працювати.

Як йдеться у проєкті ухвали, вона розроблена з метою підтримки та консолідації військових зусиль держави, місцевого самоврядування, громадян та бізнесу, спрямованих на оборону України від військової агресії Російської Федерації.

Передбачається:

1. Орендна плата за користування нежитловими приміщеннями, цілісними майновими комплексами, які належать до комунальної власності Львівської міської територіальної громади, неустойка за період з 24.02.2022 до 25.04.2022 не нараховується орендарям за винятком:

- орендарів, у договорах яких визначене цільове призначення орендованого майна як аптека;

- орендарів, у договорах яких визначене цільове призначення орендованого майна як продовольчий магазин, магазин продовольчих та непродовольчих товарів, перукарня, розміщення кавового апарату;

- орендарів цілісних майнових комплексів ринків м. Львова.

- орендарів, у договорах яких визначене цільове призначення орендованого майна як банк, розміщення банкомату.

- орендарів, у договорах яких визначене цільове призначення орендованого майна для розміщення готелю.

- орендарів: публічне акціонерне товариство "Укрпошта"  публічне акціонерне товариство "Укртелеком", суб’єктів господарської діяльності у сфері надання послуг мобільного зв’язку (для розміщення технічних засобів і антен операторів телекомунікацій);

- орендарів, договори з якими укладені за результатами проведення аукціону і об’єкт оренди може використовуватись за будь-яким цільовим призначенням.

- орендарів, яким нараховується пільгова орендна плата у розмірі 1 грн на рік та/або 1 грн за квадратний метр на рік.

2. За заявою орендарів нежитлових приміщень, цілісних майнових комплексів, окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності Львівської МТГ – фізичних осіб або фізичних осіб-підприємців, які були призвані (мобілізовані) або прийняті на військову службу після введення воєнного стану, такі орендарі звільняються від сплати орендної плати за період з дня призову або прийняття на військову службу до припинення в Україні воєнного стану.

3. Орендарям, які підпадають під виняток, за період з 24.02.2022 до 14.03.2022 нараховують орендну плату у розмірі 50% від розміру орендної плати, встановленої договором оренди, а за період з 15.03.2022 до 25.04.2022 – у розмірі 100%.

5. З 25.03.2022 до 30.04.2022 включно не нараховується та не сплачується орендна плата за розміщення відкритих літніх майданчиків. 

Детальніше – тут.

Нагадаємо, у місті дозволили відкрити літні майданчики з 25 березня та скасували для власників орендну плату.

Раніше у міськраді анонсували скасування орендної плати для бізнесу, що знаходиться у комунальних приміщеннях, та запровадження одноразових виплат.

Станом на 24 березня у місті працюють 75% підприємств, закладів харчування та магазинів. Львів, як раніше заявляв міський голова Львова Андрій Садовий, за два тижні війни прийняв майже 200 тисяч переселенців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.