Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Львівщина

Понеділок, 6 червня 2022, 12:25

Львівська облрада декомунізуватиме деколонізацію Львівщини

Львівщина

Депутати Львівської облради підготували проєкт рішення про декомунізацію та деколонізацію Львівщини.

Про це йдеться у проєкті рішення, опублікованому на сайті Львівської обласної ради.

У четвер, 2 червня, постійна комісія з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради зареєструвала проєкт рішення про завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області, яке депутати мають розглянути на наступному засіданні сесії.

Зокрема, як йдеться у проєкті рішення, обласна комісія з питань культури пропонує органам місцевого самоврядування завершити процес завершення декомунізації та деколонізації Львівщини, який включає :

- демонтаж пам'ятників, які символізують тоталітарний окупаційний комуністичний режим, у населених пунктах;

- перенесення місць поховань загиблих у воєнний та післявоєнний періоди 1939-1954 років з територій населених пунктів на кладовища;

- перейменування населених пунктів, скверів, бульварів, вулиць та інших об'єктів топоніміки населених пунктів, назви яких пов'язані з країною-агресором.

Крім цього депутати планують доручили Львівської ОВА звернутися до Міністерства культури та інформаційної політики щодо надання дозволів на зняття з обліку та перенесення пам'яток історії, які символізують тоталітарний окупаційний комуністичний режим.

Додамо, на території Львівської ОТГ планують перейменувати 53 вулиці, названі на честь російських та радянських діячів.

На початку квітня у Стрию розпочали ліквідацію решток пам’яток тоталітарного режиму, які залишились на території громади. Натомість у Дрогобичі шести вулицям міста, які носили імена російських діячів, присвоїли імена захисників України, а у Пустомитах демонтували стелу радянських воїнів.

Також у травні в Україні остаточно заборонили Комуністичну партію.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.