Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

земельна ділянка

П'ятниця, 5 серпня 2022, 12:08

На Львівщині продали майже 800 земельних паїв

земельна ділянка

Середня вартість 1 га землі в області становить майже 80 тисяч гривень.

Про це повідомила пресслужба Львівської ОВА.

Починаючи з 1 липня 2021 року, на території Львівської області в рамках ринку землі було укладено правочинів на 2719 га, з яких 1040 га – це площі проданих 787 земельних паїв.

Як пояснили в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА, середня вартість гектара на Львівщині становить близько 78,71 тис. грн, що перевищує середню ціну по Україні майже вдвічі та поступається лише Київській області.

Водночас за площею відчужених сільськогосподарських земель область посідає останні місця.

"Реєстри відновили свою діяльність, нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі. Знову запрацював ринок землі. Тому вартує вкотре наголосити, що якщо власник таки вирішив продати свій пай, то необхідно пам’ятати, що до 1 січня 2030 року ціна продажу такої ділянки не може бути меншою за нормативну грошову оцінку" – зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

За її словами, найактивнішими за кількістю угод та площею земель щодо яких зареєстровані правочини з 24 лютого цього року є Кіровоградщина (2,4 тис. га), Полтавщина (2,2 тис. га) та Вінниччина (2,2 тис. га).

Додамо, з 1 липня 2021 року в Україні стартував продаж землі сільськогосподарського призначення. До 2024 року купувати землю можуть тільки фізичні особи-українці з обмеженням в 100 гектарів.

Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.