Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

обвао будинку на проспекті Свободи, 23

city-adm.lviv.ua

П'ятниця, 26 серпня 2022, 13:38

У Львові назвали ймовірну причину обвалу будинку на проспекті Свободи

обвао будинку на проспекті Свободи, 23

Ймовірною причиною обвалу у будинку на проспекті Свободи, 23 є виконання ремонтних робіт у сусідній будівлі.

Про це повідомила пресслужба Львівсько міської ради.

Сьогодні вночі стався обвал частини будинку на проспекті Свободи, 23, ймовірною причиною якого є виконання ремонтних робіт у сусідньому будинку на проспекті Свободи, 21 ТзОВ "Фрідом Авеню", дозвіл на який компанія отримала у 2021 році від Держінспекції архітектури і містобудування Києва.

Як наголосила заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк, якщо це підтвердиться, то відшкодування збитків і відновлення постраждалого будинку мала б провести ця компанія. Обидва будинки – 21 і 23, є пам’ятками архітектури місцевого значення.

"Підставу вважати, що причиною обвалу є ремонтні роботи в сусідньому будинку, нам дає інформація від мешканців, які розповідали, що впродовж місяця там проводитися ремонтні роботи. В двір завезли велику кількість будівельного матеріалу. Відтак виникає питання, чи роботи правильно виконувалися" – заявила Маруняк.

Нагадаємо, сьогодні, 26 серпня, близько 01:00 год на проспекті Свободи, 23 стався обвал частини будинку з боку внутрішнього дворика, постраждалих немає.

У результаті обвалу сталося руйнування 3-х квартир з боку внутрішнього дворика: одна квартира зруйнована повністю, дві – частково. Також відбулось повне руйнування 2-х нежитлових приміщень, загальною площею 80 кв.м. Загалом в будинку є 14 квартир. Всього було евакуйовано 12 людей. 

За даними аналітичної системи YouControlТзОВ "Фрідом Авеню" зареєстрована з 2018 році на проспекті Свободи, 21 у Львові, належить кіпрській компанії Pleinmont Capital LTD та АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Камет", власниками якого також є офшорна компанія на Кіпрі. Керівником фірми є Олег Криворучко.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram