Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

книга Іммануїла Канта

wiadomosci.wp.pl

П'ятниця, 28 жовтня 2022, 11:31

У Польщі виясняють, як подарований Папі Римському стародрук з читальні Львова опинився у Франції

книга Іммануїла Канта

Подарована Макроном Папі Римському книга зі штампом львівської читальні опинилася у Франції понад 100 років тому.

Про це повідомляє польське видання Оnet.Кultura.

За словами директора Національного інституту ім. Оссолінського у Вроцлаві (Польща) Лукаша Камінського, рідкісне видання твору німецького філософа Іммануїла Канта "До вічного світу" 1796 року, яке подарував президент Франції Еммануель Макрон Папі Римському Франциску на аудієнції у понеділок, 24 жовтня, потрапило до Франції понад 100 років тому.

Штамп на стародруці з печаткою Академічної читальні у Львові свідчить, що книга колись була в польських колекціях, тому у соціальних мережах з'явилося багато коментарів про те, що книгу могли вкрасти під час війни.

"У нас немає підстав так говорити. Огляд каталожних описів дозволяє визначити, що книга була у Франції понад сто років тому. Наразі єдина загадка – як цей стародрук опинився у Франції. Але я хотів би зазначити, що це можна було зробити цілком законно" – заявив Лукаш Камінський.

Він пояснив, Академічна читальня у Львові була затверджена 1 квітня 1867 року як перше польське академічне товариство. Відповідно до статуту, до його складу могли входити лише студенти польської національності.

Наразі цією справою займається Міністерство культури Польщі.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Міністерство закордонних справ Польщі розпочало розслідування щодо подарунка президента Франції Еммануеля Макрона Папі Римському Франциску.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.