Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

земельна ділянка

Середа, 9 листопада 2022, 16:52

На Львівщині продали понад три тисячі гектарів землі

земельна ділянка

Середня вартість 1 га землі в області становить близько 69 тисяч гривень.

Про це повідомила пресслужба Львівської ОВА.

Починаючи з 1 липня 2021 року, на території Львівської області в рамках ринку землі було укладено правочини на 3526 га, з яких 1349 га – це площі проданих 1036 колишніх підмораторних земельних паїв.

За період повномасштабної війни продали 445 паїв загальною площею 596 га. 

Як пояснила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман, середня вартість гектара на Львівщині становить близько 69 тис. грн, що перевищує середню ціну по Україні в 1,5 раза та поступається лише Київській області.

"Якщо власник таки вирішив продати свій пай, то необхідно пам’ятати, що до 1 січня 2030 року ціна продажу такої ділянки не може бути меншою за нормативну грошову оцінку. Середня НГО ріллі в області становить 21,5 тис. грн. Проте, як ми бачимо, фактична ціна продажу в 3,2 раза більша" – зазначила Тетяна Гетьман.

Регіони з найактивнішим ринком землі під час війни (за кількістю угод та площею паїв щодо яких зареєстровані правочини купівлі-продажу): Харківщина (26,36 тис. га), Дніпропетровщина (15,59 тис. га) та Херсонщина (14,42 тис. га).

Додамо, з 1 липня 2021 року в Україні стартував продаж землі сільськогосподарського призначення. До 2024 року купувати землю можуть тільки фізичні особи-українці з обмеженням в 100 гектарів.

Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.