Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

школа на Львівщині

Середа, 30 листопада 2022, 11:59

Депутати погодили перетворення двох санаторних шкіл Львівщини у ліцеї

школа на Львівщині

Санаторні школи у Львові та Винниках за п'ять років планують перетворити у ліцеї.

Вчора, 29 листопада, на сесії Львівської обласної ради депутати прийняли рішення про зміну типу та найменування комунальних закладів – двох санаторних шкіл області у наукові ліцеї: санаторної школи у Винниках та школи № 1 імені Б.-І. Антонича у Львові.

"За" проголосували 49 депутатів.

"Змінити тип та найменування КЗ ЛОР "Винниківська загальноосвітня санаторна школа І-ІІІ ступенів" та "Львівська загальноосвітня санаторна школа № 1 І-ІІІ ступенів імені Б.-І. Антонича" зі встановленням поступової трансформації поступової трансформації санаторних шкіл у наукові ліцеї: "Винниківський науковий ліцей" та "Львівський науковий ліцей № 1 імені Б.-І. Антонича" – йдеться у проєкті рішення.

Перехідний період трансформації триватиме до 2027 року. А до цього часу у цих навчальних закладах функціонують класи як санаторного типу, так й наукового ліцею.

"Метою проєкту рішення є забезпечення здобуття учнями  освіти відповідно до Державного стандарту загальної середньої освіти та стандарту спеціалізованої освіти наукового спрямування, у тому числі завдяки системній роботі з використання завдань та досліджень високого рівня складності (олімпіадних, турнірних, проєктно-конкурсних тощо). Забезпечення поглибленого вивчення профільних предметів та набуття компетентностей, необхідних для подальшої наукової і науково-технічної діяльності" – вказано у пояснювальній записці до проєкту рішення.

На території Львівщині є чотири санаторні школи, однак наразі реформуватимуть лише дві з них, у співпраці з науковцями з НУ "Львівська політехніка" та ЛНУ імені Івана Франка. Між санаторними школами та закладами вищої освіти підписано меморандум про співпрацю.

Додамо, загалом 100 шкіл області планують трансформувати в ліцеї.

Ще у січні цього року стало відомо, що також планують створити 3 ліцеї обласного рівня на базі Винниківської санаторної школи, Львівської санаторної школи №1 та Першого інноваційного приватного львівського ліцею. Вони матимуть свій профіль, оскільки кожен ліцей, відповідно до вимог законодавства, повинен мати свою спеціалізацію.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.