Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Андрій Садовий

Фб Х. Процак

П'ятниця, 30 грудня 2022, 13:21

Садовий заховав гроші львівської громади у банку свого однопартійця

Андрій Садовий

"Укргазбанк" продовжить обслуговувати кошти бюджету Львівської ОТГ у 2023 році.

Сьогодні, 30 грудня, виконавчий комітет Львівської міської ради визначив державний банк щодо обслуговування коштів бюджету Львівської міської територіальної громади у частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ у 2023 році.

У 2023 році "Укргазбанк" продовжить обслуговувати кошти бюджету розвитку Львова. Наразі міськрада має укласти новий договір з Львівською обласною дирекцією ПАТ "Акціонерний банк "Укргазбанк".

"Здійснювати у 2023 році обслуговування коштів бюджету Львівської міської територіальної громади у частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ у Львівській обласній дирекції публічного акціонерного товариства "Акціонерний банк "Укргазбанк" – йдеться в документі.

На депозити у держбанк міськрада переказуватиме вільні кошти, які надійшли у міськраду і наразі ніяк не використовуються. Зокрема, це кошти від продажу майна, що перебуває у комунальній власності; від продажу землі; надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту тощо.

За словами директорки департаменту фінансової політики Львівської міськради Вікторії Довжик, місто обслуговує бюджет розвитку лише у державному банку.

"Як і щороку, ми надіслали листи у всі державні банки й отримали 4 пропозиції. Основний критерій для нас, за яким визначаємо банк, – це той відсоток нарахувань, який пропонує банк за щоденні залишки. Укрексімбанк нам запропонував 10%, Укргазбанк – 11,5%, Ощадбанк – 10,5%, а у ПриватБанку така плата не передбачена" – пояснила Довжик.

Нагадаємо, "Укргазбанк" обслуговував міську раду у 2022 та 2021 роках, у грудні 2020 року Львівська міськрада також прийняла рішення, що продовжить розміщувати кошти бюджету розвитку Львова у 2020 році в "Укргазбанку", як це було й у 2019 році.

Додамо, що директором Львівської обласної дирекції "Укргазбанку" є депутат Львівської міської ради Олег Василишин, який на місцевих виборах-2020 пройшов від партії Об'єднання Самопоміч, а також є членом фінансової комісії Львівської міської ради.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.