Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

ВНЗ Львова

Вівторок, 4 квітня 2023, 13:02

В Україні пропонують заборонити корупціонерам обиратися ректорами вишів

ВНЗ Львова

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують заборонити особам, яких звинувачували у хабарництві, обиратися ректорами ВНЗ.

Вчора, 3 квітня, на сайті Верховної Ради Кабінет міністрів зареєстрував законопроєкт № 9176, який передбачає запровадження обмежень під час обрання на посаду керівника закладу вищої освіти. 

Згідно з проєктом закону, не може бути обрана, призначена (у тому числі виконувачем обов’язків) на посаду керівника закладу вищої освіти особа, яка піддавалася адміністративному стягненню за правопорушення, пов’язане з корупцією.

Заборона буде діяти протягом року з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили.

"Метою прийняття проєкту акта є приведення положень статті 42 ЗУ "Про вищу освіту" у відповідність до статті 651 ЗУ "Про запобігання корупції", статті 24 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині застосування адміністративних стягнень за вчинення адміністративних правопорушень" – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Законопроєкт розробило Міністерство освіти і науки, а підписав його новий міністр освіти Оксен Лісовий.

Нагадаємо, у березні Верховна Рада призначила нового міністра освіти і науки, яким став директор Малої академії наук і доброволець 95-ї бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ Оксен Лісовий.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.