Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

церква Михаїла у Ісаї

tourturka.in.ua

Понеділок, 24 липня 2023, 13:44

На Львівщині передбачили сім мільйонів на реставрацію стінопису дерев'яної церкви XVII століття

церква Михаїла у Ісаї

Стінопис дерев’яної церкви Святого Михаїла в селі Ісаї планують відреставрувати за 7,5 мільйона гривень.

Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА оголосив тендер у системі ProZorro на реставрацію стінопису пам’ятки архітектури національного значення – дерев’яної церкви Св. Михаїла в селі Ісаї Самбірського району, яку переможець тендеру має здійснити до 31 грудня 2024 року.

Аукціон стартує 27 липня, а початкова вартість закупівлі становить 7 577 627 грн.

Як вказано у закупівлі, у храмі мають відреставрувати стінопис: видалити бруд, закріплення розчином зруйнованого фарбового шару, забарвлення брусків в колір старого дерева тощо.

Зазначимо, дерев’яна церква Святого Михаїла – збудована 1663 року майстром Іллею Пантелеймоном. У 1801 році відбулася реконструкція церкви. Будівля належить до небагатьох нині зразків церкви з криласом.

Разом із дзвіницею, що датується 1722 роком, церква входить до пам'яток архітектури національного значення. Дзвіниця давніше слугувала брамою для входу на церковне подвір'я.

Нагадаємо, у квітні Львівська ОВА провела тендер на реставрацію цієї церкви за 3,4 млн грн.

Додамо, з початку року на реставрацію об’єктів історико-культурної спадщини області з бюджету Львівщини скерували 1,48 млн грн.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.