Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Львівська облрада

Четвер, 31 серпня 2023, 12:35

Селу на Пустомитівщині хочуть повернути історичну назву

Львівська облрада

Комісія облради підтримала ініціативу повернути історичну назву і перейменувати село Милошевичі.

Про це повідомила пресслужба Львівської обласної ради. 

Вчора, 30 серпня, комісія з питань розвитку місцевого самоврядування Львівської облради підтримала ініціативу Пустомитівської міської ради про перейменування села Милошевичі Пустомитівської ОТГ в село Милошовичі.

За словами міського голови Пустомит Олега Серняка, місцеві мешканці звернулися до Пустомитівської міськради з проханням повернути історичну назву і перейменувати їхнє село на Милошовичі.

"У червні відбулися громадські слухання щодо перейменування населеного пункту, а в липні Пустомитівська міська рада ухвалила рішення про визнання доцільним перейменування села Милошевичі в село Милошовичі. Тому звертаємося до Львівської обласної ради з проханням розглянути дане питання та прийняти рішення з клопотанням до Верховної Ради України щодо повернення селу Милошевичі історичної назви" – наголосив Олег Серняк.

Однак, як пояснив голова комісії облради, депутат Володимир Кирилич,  Пустомитівська ОТГ входить до складу Львівського району, тому необхідно отримати позицію і Львівської районної ради з цього питання.

"Комісія також звернеться до Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України з проханням дати науково-історичне обґрунтування доцільності перейменування села Милошевичі. За наявності всіх необхідних документів, ми ініціюватимемо підготовку проєкту рішення на розгляд сесії Львівської обласної ради" – додав Володимир Кирилич.

Нагадаємо, Український інститут національної пам'яті рекомендує, в рамках декомунізації, перейменувати Червоноград і село Червоне на Львівщині.

Додамо, у вересні 2022 року на сесії Львівської обласної ради депутати прийняли рішення про завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.