Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Інфраструктура

пункт пропуску

Вівторок, 28 листопада 2023, 09:57

Уряд Польщі звернувся до України з пропозиціями щодо розблокування кордону

пункт пропуску

Міністерство інфраструктури Польщі закликає виконати вимоги польських протестувальників.

Про це повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури Польщі.

Міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик звернувся до віцепрем’єра Олександра Кубракова  з приводу протесту польських перевізників на кордоні. Він пропонує  створити спільний комітет, щоб проаналізувати вплив угоди про лібералізацію транспортних перевезень з Україною (діє з 1 липня 2022 року) на ринок автомобільних перевезень ЄС. Скасування цієї угоди є головною вимогою польських протестувальників.

Як зазначається в листі, однією з причин блокади польськими перевізниками кордону є запровадження українською стороною електронної черги згідно цієї угоди. Відтак, це призвело до збільшення часу очікування на кордоні транспортних засобів з ЄС, які повертаються порожніми з України

"Ідея полягає в тому, щоби виключити обов’язкову реєстрацію в електронній черзі транспортних засобів, які повертаються з України до Євросоюзу без вантажу принаймні на двох пунктах пропуску: Зосін – Усцилуг і Нижанковичі – Мальховіце" – сказано в заяві.

За його словами це унеможливлює виконання подальших замовлень і знижує конкурентоспроможність компаній. Крім того, на думку протестувальників, нова система допускає нерівне ставлення до перевізників з України та Польщі.

Нагадаємо, 6 листопада, польські перевізники розпочали акцію з перекриття пунктів пропуску на кордоні з Україною, а з 23 листопада повністю перекрили рух для вантажівок через пункт пропуску "Шегині".

Раніше на заблокованому польському кордоні створили штаб допомоги українським водіям, а поляки почали блокувати рух вантажівок з пальним та гуманітарною допомогою.

Додамо, у п'ятницю заявили, що український уряд планує евакуювати водіїв вантажівок із заблокованого кордону.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.