Львівське регіональне відділення АМУ підтримало Меморандум про співпрацю міст Львівщини, які потребують полігону для захоронення ТПВ
Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
Львівське регіональне відділення Асоціації міст України підтримало Меморандум про співпрацю щодо створення нового полігону для утилізації відходів, який підписали 11 квітня 8 міст Львівської області — Львів, Борислав, Дрогобич, Трускавець, Пустомити, Східниця, Новий Розділ та Городок.
За словами міського голови Львова Андрія Садового, половина зі згаданих міст мають проблеми зі сміттям.
"Ми влітку мали б почати роботи по будівництву заводу. Ми отримали від ЄБРР 35 млн євро. Є висновок міністерства щодо безпечності цього заводу. Всі, хто нам допомагали, зможуть віддавати своє сміття. Але цей завод не зможе переробити сто відсотків ТПВ. Тому полігон потрібен", – запевнив мер.
Садовий також додав, що станом на сьогодні ці полігони роблятьабсолютно безпечними. "Якщо ви бачите ділянки, де можна облаштувати полігон, то ми готові це повністю профінансувати. Ми відкриті до максимальної співпраці. Громада зможе мати від полігону стабільний дохід", – заявив мер.
На його думку, ротація влади дасть якийсь імпульс. "Більше місяця тому ми звернулись в ЛОДА за погодженням проекту рекультивації полігону, за 5 днів мали б дати відповідь, а вони звернулись в СБУ. Ми готові бути в максимальній координації. В кожному обласному центрі України має бути збудований такий завод", – сказав Андрій Садовий.
За словами заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергія Бабака, у "Національній стратегії поводження з відходами в Україні до 2030 року" чітко визначено заходи, які мають бути проведені у сфері побутових відходів.
Зокрема, це будівництво мережі регіональних полігонів для захоронення побутових відходів, будівництва мережі сміттєперевантажувальних станцій та ін. До Меморандуму можуть долучатися і інші міста, які також прагнуть вирішити ситуацію з відходами у своєму місті.
"У Меморандумі ми зазначаємо, що все фінансування на проектування і будівництво регіонального полігону для Львова і міст області, Львів готовий зробити за власний кошт. За рахунок свого бюджету і кредитних коштів", –додав Бабак.
Відтак, усі присутні вирішили підтримати меморандум і звернутись до Асоціації міст України, щоб на державному рівні було розуміння та підтримка. Також буде звернення до голови АМУ Віталія Кличка, щоб на рівні Кабінету Міністрів підняв питання необхідності виділення ділянок під полігони ТПВ.
Нагадуємо, 12 квітня Львівська, Бориславська, Дрогобицька, Трускавецька, Пустомитівська, Східницька, Новороздільська й Городоцька міські ради підписали меморандум про співпрацю для створення сучасної системи поводження з відходами, яка б відповідала вимогам Національної стратегії поводження з ТПВ, та облаштування регіонального полігону для захоронення відходів.