Депутати Львівської облради ухвалили заяву про підтримку військових командирів, проти яких відкрили кримінальні справи.
Про це повідомила пресслужба Львівської обласної ради.
У суботу, 1 березня на позачерговій сесії Львівської обласної ради депутати прийняли заяву щодо недопущення дискредитації військових командирів у час війни.
Йдеться про арешти та судові розгляди щодо колишнього командира 125-ої окремої бригади територіальної оборони ЗСУ, генерал-лейтенанта, Артура Горбенка, колишнього командувача оперативно-тактичного угрупування військ "Харків" Юрія Галушкіна та колишнього командира 415-го окремого стрілецького батальйону 23-ї окремої механізованої бригади полковника Іллі Лапіна.
"Військові командири діють у надзвичайно складних умовах, які часто вимагають швидких рішень. Необхідно враховувати специфіку їхньої діяльності, пов’язану із захистом держави, і створити механізми, які унеможливлять кримінальне переслідування за дії, що були продиктовані воєнною необхідністю" – вказано у тексті заяви.
Також депутати наголошують, що розгляд таких справ має бути максимально прозорим і справедливим.
"У нинішній складний період військові командири виконують свої обов’язки, часто ризикуючи власним життям, беруть на себе відповідальність з оборони країни й заслуговують на повагу й підтримку від держави, вони не є небезпечними для суспільства злочинцями та можуть очікувати на рішення судів вдома.
Важливо, щоб судові процеси щодо військових командирів не використовувалися у політичних цілях, а відбувалися виключно в межах закону з урахуванням реальних обставин.Держава повинна забезпечити юридичну, психологічну та соціальну підтримку військових командирів, які виконують свої обов’язки у надзвичайно складних умовах війни" – йдеться у заяві.
Депутати звернулись до президента, ВРУ та КМУ, вимагаючи:
– взяти на контроль питання дотримання прав військовослужбовців та об’єктивного розслідування справ щодо військових командирів, забезпечити справедливий підхід до оцінки їхніх дій;
– вжити заходів щодо недопущення випадків дискредитації військових командирів у час війни;
– розробити чіткі юридичні механізми, які враховуватимуть специфіку дій військових у бойових умовах та забезпечать їх правовий захист.
Нагадаємо, наприкінці січня цього року депутати Львівської облради вже звертались до президента щодо затримання екскомандира 125-ої бригади ТО Артура Горбенка.
Зазначимо, наприкінці травня 2024 року суд відкрив справу проти командування львівської 125 бригади ЗСУ через залишення позицій, втрату техніки та особового складу на Харківщині.
Через це у червні 2024 року Артура Горбенка звільнили з посади командира 125-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ. Йому оголосили підозру. Суд призначив Горбенку перебування під вартою з можливістю внесення 25 млн грн застави.
Додамо, 125 бригада виконувала бойові завдання по обороні від агресора на території Донецької, Харківської та Сумської областей.