Держлісагентство хоче ввести суттєві обмеження на суцільні санітарні рубки.
Про це йдеться на офіційному сайті Державного агентства лісових ресурсів України.
"На сьогодні гостро постала проблема всихання ялини у Карпатах у насадженнях, які в більшості були створені штучним шляхом в ялицевих, букових та дубових типах лісу. Потрібно залучати науковців, фахівці лісового господарства, екологів та практиків, щоб спільно знайти шляхи вирішення цієї проблеми", – розповіла т.в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич.
За її словами, нова стратегія як для Карпатського регіону, так і України в цілому має включати низку прогресивних змін.
Зокрема, в Україні потрібно перейти від суцільних рубок головного користування до поступових та вибіркових. Також у новій стратегії закладуть розширене відтворення лісів, в тому числі й за рахунок природного поновлення.
Більше того, лісогосподарське виробництво повинно ґрунтуватися на нових природозберігаючих технологіях. Все це дозволить створити різновіковий ліс, який буде більш стійким до різних негативних чинників: всихання та поширення шкідників, що у свою чергу зменшить кількість проведення рубок.
Також Христина Юшкевич зауважила, що нові санітарні правила в українських лісах допоможуть вирішити й можливі зловживання на санітарних рубках.
"У нових санправилах ми також суттєво обмежуємо здійснення суцільних санітарних рубок. Дозвіл на їх проведення буде надаватися розширеною комісією, а всі проекти здійснення санрубок з обґрунтуванням будуть оприлюднюватися для громадськості. У різних видах заповідних зон суцільні санітарні рубки взагалі будуть заборонені. Головний акцент – на переході до вибіркових санрубок, коли видалятимуться лише пошкоджені дерева", – зазначила Юшкевич.
Нагадаємо, Держлісагентство нещодавно запропонувало підняти штрафи за незаконну вирубку дерев.
Також в Україні запропонували ввести єдиний електронний облік деревини.
А на Львівщині цьогоріч вирубали лісу на 27 мільйонів гривень.
Детальніше почитати про вирубку дерев на пригірській території Львівщини можна у статтях З Карпат падав, у Прикарпатті приземлився та Карпатський метеорит.