Галицький байкер Рущишин підтримав вилучення військового ПДФО з місцевих бюджетів

четвер, 9 листопада 2023 р. о 12:12
Галицький байкер Рущишин підтримав вилучення військового ПДФО з місцевих бюджетів
нардепи з Львівщини

Шість нардепів з Львівщини проголосували за вилучення "військового" ПДФО з місцевих бюджетів.

Вчора, 8 листопада, Верховна Рада України прийняла законопроєкт № 10037, згідно з яким з місцевих громад до держбюджету вилучається податок на доходи фізичних осіб, який вони отримують від зарплат військовослужбовців, правоохоронців, працівників СБУ того.

"За" проголосували 253 народних депутати.

Зокрема, з львівських нардепів законопроєкт підтримали: Остап Шипайло (Слуга народу), Юрій Камельчук (Слуга народу), Ростислав Тістик (Слуга народу), Орест Саламаха (Слуга народу), Ярослав Рущишин (Голос), Тарас Батенко (За майбутнє).

Відсутні на пленарному засіданні: Святослав Юраш (Слуга народу), Євген Петруняк (Слуга народу), Софія Федина (Європейська Солідарність), Галина Васильченко (Голос), Наталія Піпа (Голос), Ярослав Дубневич (За майбутнє).

Були присутні у залі, але не голосували: Андрій Лопушанський (Європейська Солідарність), Роман Лозинський (Голос), Ярослав Юрчишин (Голос).

Утримались: Михайло Бондар (Європейська Солідарність), Микола Княжицький (Європейська Солідарність), Олег Синютка (Європейська Солідарність), Володимир В'ятрович (Європейська Солідарність), Андрій Парубій (Європейська Солідарність), Микола Величкович (Європейська Солідарність), Степан Кубів (Європейська Солідарність), Михайло Цимбалюк (Батьківщина), Олена Кондратюк (позафракційна), Андрій Кіт (Довіра), Павло Бакунець (Довіра).

Згідно з законопроєктом, з 1 жовтня цього року ПДФО від військових спрямовується не в місцеві бюджети, як це було раніше, а на інші два напрямки – 50% Держспецзв'язку та 50% – Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості. Хоча вилучення усього "військового" ПДФО до держбюджету суперечить принципу цілісності бюджетної та податкової систем.

Нагадаємо, раніше Міністерство фінансів виступило з ініціативою скеровувати 100% податків місцевих громад, які сплачуються з зарплат військовослужбовців, до державного бюджету. Проти цього рішення виступила Асоціація міст України та безліч місцевих громад, які наголошують, що вилучення у громад частини податку на доходи фізичних осіб зруйнує систему оборони країни.

Наприкінці вересня цього року з вимогою не вилучати "військове" ПДФО у громад та доопрацювати закон про підтримку обороноздатності держави звернулися до президента та ВРУ депутати Львівської міськради.

Натомість Львівська ОВА не виступила проти вилучення "військового" ПДФО у громад, проте депутати Львівської облради вирішили з жовтня цього року й у 2024 році спрямовувати 75% "військового" ПДФО для закупівлі техніки для військових частин в області.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024