Громада Львова не підтримала пропозицію підняти ціни за проїзд у маршрутках

вівторок, 27 листопада 2018 р. о 09:00

Ініціатор громадських слухань у Львівській міській раді Ігор Зінкевич запропонував встановити компостери у маршрутках, щоб перевірити реальне фінансове становище перевізників.

Про це повідомляє кореспондент Варіантів.

Сьогодні, 26 листопада, у Львівській міській раді провели громадське слухання про не підвищення ціни за проїзд у маршрутках, поки умови перевезень не покращать.

Участь у голосуванні взяли 170 людей. Серед яких були водії львівських підприємств-перевізників, представники громадських організацій та небайдужі мешканці Львова. Головуючим громадського слухання обрали депутата партії УКРОП Ігоря Телішевського.

Після двогодинної дискусії лише 47 учасників проголосували за те, щоб ціну не піднімали. Однак рішення громадських слухань носять рекомендаційний характер та не впливають на рішення виконавчого комітету Львівської міськради.

Як зазначив ініціатор зборів депутат міськради Ігор Зінкевич, на такий результат голосування вплинула велика кількість водіїв у залі та присутність самих керівників підприємств-перевізників.

"Ми надали економічно обгрунтований тариф. Ціна за проїзд 8.21 – взагалі дає нульову рентабельність. І я нагадую, що зараз ми досі перевозимо пасажира за 5 гривень. До того ж, кількість тих, хто не платить у маршрутках, сягає 60-70%", – зазначив директор ЛК "АТП-1" Орест Хамула.

Натомість Зінкевич наголосив на тому, що дані про кількість безоплатних перевезень є не доведеними, і щоб зрозуміти чи дійсно нерентабельною є ціна 5 грн, потрібно провести аналітику.

Відтак він запропонував встановити в маршрутках компостери та доручити контролерам перевіряти, скільки людей дійсно оплачують проїзд, а скільки їздять "зайцем". Таким чином міська рада зможе дослідити реальне фінансове становище перевізників.

"За три місяці з такою чіткою аналітикою ми зможемо точно підрахувати пасажиропотік та рентабельність маршрутів. І тільки після цього можна сідати і говорити про підняття тарифів", - зазначив Зінкевич.

Нагадаємо, у жовтні львівські перевізники заявили, що вимагають негайно підняти вартість проїду у маршрутках до 6,5 грн, а після обговорень встановити тариф за проїзд у 9 грн.

Додамо, на початку листопада на сесії Львівської міськради депутати вимагали розрахувати тарифи на проїзд у громадському транспорті міста і не піднімати вартість проїзду без проведення громадських слухань.

Вартість проїзду у міських маршрутках востаннє піднімали у грудні 2017 року. Тоді ціна за проїзд зросла з 4 грн до 5 грн. А з 16 квітня підняли до 5 гривень ціну за проїзд у трамваях і тролейбусах міста.

Мітки: пасажирські перевезення, Львів, новини львова, атп №1, громадські слухання, львівські маршрутки, Ігор Телішевський, Ігор Зінкевич, Орест Хамула

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024