article

Krechet "Квартира 25" (2024)

олександр ковальчук
четвер, 4 липня 2024 р. о 17:50

Сповідальний образ анонімного репера Кречета на тернистому шляху до повного щастя.

Наразі найкращий альбом інкогніто-артиста Кречета, де той відразу зазіхає на цілий пласт української музики.

Анонімний репер Krechet дослухався до слів Варіантів після альбому "Магала Ч.1" (2023) і знову випустив ще один цікавий реліз у своїй дискографії. Дружина артиста Гусака може більше не брати дурного у голову у своїх торонтійських етерах.

На альбомі "Магала Ч.1" Krechet навчився стрибати вище власної голови й так, схоже, став на стежину виправлення після деяких попередніх релізів. Він відшукав іронічне у собі та навчився плекати теплі історії у ніжній душі хулігана. У новому матеріалі, десь між попрепом та рнб, його сповідальний образ чутливого лірика настільки жвавий у своїх втомлених смутках, що альбом "Квартира 25" можна назвати його найкращим наразі релізом.

Небесні янголи лише вітають таке чудесне преображення цього анонімного героя, який нарешті дістав себе за волосся з пекла дешевих карикатур на реп. Віднині сміло можна називати його артистом, який вміє у різне, а не бубнить щось простеньке собі під ніс, як більшість українських начебто реперів. Лише двічі на альбомі йому можна закинути щось маленьке у город. Маленьку банальщину на релігійні теми у "Схожі" та біомасу у "Належиш".

У всьому іншому своїми заявками на хіти він серйозно змушує хвилюватися деяких місцевих зірочок. Tery мусить терміново кидати все безалкогольне та бігом бігти у студію ("Квартира", "Дивишся"). Реперу Отою варто задуматися про чокер, новий або ще один, якщо у нього вже якийсь був ("До кісток"). Неук Псюк, якщо він вже такий правильний аскет, має після цього альбому довічно піти у якусь вібраційну печерку, щоб відмолювати там своє минуле на колінах ("Найсумніші пісні", "Все закінчиться"). Міша Правильний може повчитися у Кречета-іроніка деяких потрібних навичок у сфері розуміння людської комунікації (“Птахи”).

Сам же Кречет у цій ліричній єдності звуків, текстів та інтонацій може навіть зазіхнути на колабу з Бумбоксом ("Лиса", "Дивишся"). Він вже доріс до того рівня виконання, де вміє потай у тому рнб чи попрепі водночас стібатися з романтичних кліше після того, як щиро підколов деяких своїх начебто конкурентів ("Належиш", "Цигарка").

З нагоди цього радісного порятунку душі Кречета для нього тут лунатиме класика "Seven Nation Army" з продовження каверного альбому Aloe Blacc "Rock My Soul Volume II" (2024).

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024