Апеляційний суд дозволив львів'янці не демонтовувати самовільно встановлені сходи на горище у кам'яниці Гараєвичівській.
Про це йдеться у постанові Львівського апеляційного суду від 13 серпня 2024 року, опублікованій на сайті аналітичної системи YouControl.
Львівський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу львів'янки до Львівської міської ради на рішення суду попередньої інстанції у справі про відновлення пам'ятки архітектури.
Як йдеться у матеріалах справи, у січні 2023 року Львівська міськрада звернулася до Галицького районного суду м. Львова з позовом, в якому вимагала зобов'язати львів'янку відновити пам'ятку архітектури у центрі Львова, демонтувавши горищне перекриття та самовільно влаштованих сходів.
За інформацією міськради, ще у 2020 році ЛКП "Старий Львів" скерувало до управління охорони історичного середовища Львівської міської ради для розгляду та вжиття заходів акт-попередження на львів'янку, яка самовільно пробила перекриття третього поверху й організував вихід на горище в будинку – пам'ятці архітектури на вул. Староєврейській, 10.
У 2021 році управління охорони історичного середовища Львова видало видано припис про усунення порушень, які львів'янка не виконала. Через це Львівська міськрада подала до суду.Своїм рішенням Галицький районний суд Львова позов міськради задовольнив. На що львів'янка подала апеляційну скаргу, аргументуючи свою позицію тим, що Львівська міськрада не представила жодних доказів на підтвердження тієї обставини, що архітектурні елементи квартири, які змінені в результаті здійснених перепланувань, становили предмет охорони об'єкта культурної спадщини пам'ятки архітектури цього будинку.
Львівський апеляційний суд постановив скасувати рішення Галицького районного суду та закрити провадження про відновлення пам'ятки архітектури.
Постанова суду ще може бути оскаржена до Верховного Суду.
Справу розглядала суддя Світлана Бойко.
Зазначимо, на вул. Староєврейській, 10 знаходиться кам'яниця Гараєвичівська – пам'ятка архітектури національного значення XVII століття. Належала різним власникам, не раз перебудовувалася та змінювала свою оздобу. З початку XIX століття її власниками були юдеї, які партерні приміщення використовували під шинок і крамниці. В радянські часи приміщення пристосували під житлові – цю функцію вони виконують і сьогодні.
Додамо, також міськрада Львова програла суд щодо приміщень, вкрадених під час "Афери століття".