На Львівщині зібрали найбільший серед інших областей України врожай овочів

вівторок, 15 серпня 2023 р. о 12:50

Львівщина лідирує серед областей України у вирощуванні овочів, зібравши 151,2 тисячі тонн продукції.

Про це повідомила пресслужба Львівської ОВА.

Станом на кінець першого тижня серпня Львівська область лідирує серед областей України у виробництві овочів цьогорічного врожаю, зібравши 151,2 тисячі тонн продукції.

Як пояснили в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА,такий врожай зібрали з площі 10 тисяч га, що становить 23% до всієї посівної площі овочів урожаю цього року.

В структурі посівних площ більшу частину займають основні культури борщового набору: капуста, морква, цибуля і буряк столовий.

Зокрема, площі посіву овочевих культур в області цьогоріч по всіх категоріях господарств склали 43,5 тис.га (101 % до минулого року). В структурі площ 65% займають основні культури борщового набору, а саме: капуста – 34,4%, морква – 10,6%, цибуля – 10,1%, буряк столовий – 9,9%. Площі їх посіву збільшились від 2% до 9%, зокрема: цибулі – на 8,9 % (площа посіву 4,4 тис.га), капусти на 2,6% (15 тис.га), моркви на 1,9% (4,6 тис. га).

Салатні та зелені овочі займають 35%, з яких збільшені площі помідорів на 2,3%, гарбузів на 8,2%, перцю стручкового на 8,4%, горошку зеленого на 6,4%.

"Аграрії Львівщини з розумінням підійшли до подолання кризових у виробництві овочів наслідків у результаті затоплення і окупації низки областей, збільшивши посівні площі від 2 до 9% по окремих "борщових" і салатних культурах. На збільшення обсягів зібраних овочів також вплинула реалізація в області регіональної програми з відшкодування вартості високорепродукційного сертифікованого насіння, оскільки посів такого насіння забезпечує на 20-30% більшу врожайність" – зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Додамо, раніше у Львівській ОВА заявляли, що на 5-7% збільшать посівні площі для вирощування овочевих культур в області.

Також станом на березень цього року, за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, Львівська область знаходилась на передостанньому місці із всіх регіонів України щодо забезпечення засобами захисту рослин.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024