У місті перевірили понад 22 тисячі балконів у житлових будинках, майже 16% з них є у незадовільному стані.
Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.
Станом на сьогодні у Львові районні комісії обстежили 22 121 балкон у житлових будинках, з яких 3 611 балконів виявилися у незадовільному стані.
Міськрада попередила власників цих балконів про необхідність приведення їх до належного стану.
Як пояснила заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк, у кожному районі міста створені відповідні робочі групи, які вже місяць обстежують балкони. Наразі комісія виявила майже 16% балконів, які знаходяться у незадовільному стані.
Найбільше аварійних балконів знаходяться у Галицькому районі, найменше – у Сихівському. Загалом інспектування балконів у Львові мають завершити до 14 жовтня, після цього комісія складе відповідні акти із підсумками: скільки балконів є в хорошому стані, скільки – у задовільному, а скільки потребують негайного ремонту.
"Комісія за участю представника управляючої компанії чи ОСББ, представника району, проводить огляд плити, перил балкону і визначає, який його стан. Коли комісія бачить, що балкон у поганому стані, то дає припис мешканцю про те, що він повинен привести балкон до належного стану, щоб не допустити травмування себе та/або перехожих. А далі необхідно замовити експертний висновок у спеціалізованої організації, яка дасть належну оцінку стану балкону. Якщо цей висновок підтвердить аварійність, то тоді балкон необхідно відремонтувати" – додала Ірина Маруняк.
Нагадаємо, у серпні цього року депутати Львівської міськради затвердили програму, згідно з якою місто відшкодовуватиме львів'янам 80% вартості ремонту аварійного балкону.
Додамо, 13 серпня на вул. Під Дубом, 2 обвалився балкон квартири на четвертому поверсі, де в цей час перебував 43-річний власник житла. Чоловік загинув. Через це у місті розпочали обстеження балконів, які виходять на проїзні частини та тротуари.