На території 3 філій мисливських господарств Львівської МТГ розкладуть приманки з вакциною від сказу для диких тварин.
Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.
Фахівці Держпродспоживслужби Львівщини проведуть профілактику захворювання сказу на території Львівської громади, зокрема, на території 3 філій мисливських господарств Львівської МТГ розкладуть приманки з вакциною від сказу для диких тварин, зокрема лисиць.
Як пояснили у міськраді, для імунізації диких тварин від сказу розкладають спеціальні вакцини-приманки, які розташовують на узліссях, на узбіччі доріг, біля річок, на сільськогосподарських та мисливських угіддях тощо.
"Вакцинацію проведуть на площі 56 км² Львівської громади, а в області – 12,194 тис. км². Відповідно до розробленої схеми на кожен квадратний кілометр розмістять 25 доз вакцин. Такі заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, які є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в громаді" – наголосили в управлінні Держпродспоживслужби у Львівській області.
Фахівці зазначають, що вакцина-приманка безпечна як для свійських і домашніх тварин, так і для людей. Зовні вона має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна. Всередині є желеподібна капсула з антигеном вірусу сказу.
Після поїдання вакцини, через 21 день, у тварин формується імунітет від сказу, який зберігається щонайменше 1 рік. Вакцини не викликають захворювання у молодих тварин, не виділяють вакцинний вірус зі слиною, безпечні для природного середовища та стабільні в польових умовах.
Нагадаємо, станом на 7 березня цього року в області зареєстрували 40 випадків сказу: Дрогобицький район – 8 випадків, Золочівський район – 1 випадок, Львівський район – 11 випадків, Самбірський район – 5 випадків, Стрийський район – 9 випадків, Червоноградський район – 1 випадок, Яворівський район – 4 випадки, Львів – 2 випадки.
Додамо, у Львові усім ветеринарним клінікам заборонили приймати тварин, які не вакциновані від сказу.