НАЗК відновило доступ до реєстру декларацій

пʼятниця, 30 жовтня 2020 р. о 10:00

Уряд прийняв розпорядження, яким відновив доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників.

Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції на своїй сторінці у Фейсбуці.

Національне агентство з питань запобігання корупції вчора ввечері відновило доступ до реєстру електронних декларацій на виконання рішення Кабінету міністрів, яке ухвалили на позачерговому засіданні.

"Завдяки ініціативі президента та уряду було тимчасово відновлено доступ до Реєстру декларацій та розблоковано проведення спецперевірок. Однак наслідки шкоди, завдані антикорупційній системі, залишаються неймовірними" – йдеться у повідомленні НАЗК.

Зокрема, через рішення Конституційного суду:

- електронні декларації фактично не можуть бути перевірені;

- звільнено від відповідальності тисячі осіб, які вчинили корупційні правопорушення;

- НАЗК заборонено розглядати заяви про корупцію, тобто питання викривачів знаходиться під загрозою;

- заборонено притягати до адміністративної та дисциплінарної відповідальності всіх осіб, які вчинили корупційні правопорушення та займають відповідальне та особливо відповідальне становище (судді, прокурори, народні депутати, тощо);

- НАЗК не може перевіряти звіти політичних партій, а отже фінансувати їх.

Зазначимо, як наголосили у Кабінеті міністрів України, рішення про відновлення доступу громадянам до реєстру декларацій чиновників дозволить проводити спеціальні перевірки та розблокує призначення керівників в органи влади та місцевого самоврядування.

Нагадаємо, 27 жотня Конституційний суд визнав неконституційними низку положень антикорупційного законодавства. Через це рішення НАЗК закрило реєстр електронних декларацій та стало неможливим притягнення чиновників до відповідальності за корупційні правопорушення.

Також у Євросоюзі вважають рішення Конституційного суду підставою для призупинення безвізу з Україною.

Мітки: Конституційний суд, Кабінет Міністрів України, новини львова, декларації про доходи, НАЗК

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024