article

Nina Eba "Morpho" (2024)

олександр ковальчук
вівторок, 20 серпня 2024 р. о 17:52

Нова конкурентка для Yuvi на ниві делікатної електроніки десь по той бік усього тутешнього.

Майстер-клас для багатьох українських виконавиць від мешканки Австрії, української діджейки Nina Eba.

Дебютний альбом Nina Eba продовжує традицію мешканки Берліна Ганни Гринів, яка своїм торішнім диском "Kupala" заявила для деяких українських виконавців певний недосяжний наразі рівень. Явила, так би мовити, етапний вихід на нові горизонти реальності.

Делікатні матерії релізу Nina Eba зазіхають на парафію химерних кобіт, яким завжди є що сказати у своєму викличному потягу до деформації та спотворення (FKA Twigs, Kelly Lee Owens, Fever Ray, Sevdaliza, Glasser, Marina Herlop, Lafawndah, Eartheater тощо). Потягу підкреслено ритуалізованому, адже іконічне спотворення є для них засобом відтворення мінливої реальності та мінливої жіночої природи, які кудись постійно хоче запроторити стаціонарний male gaze.

Саме звідти й витікають головні теми чогось подібного: міфологізований мотив втечі (заримована тема хмари, яку гонить вітер) та більш сучасний мотив зламаної ляльки. Десь тут для Yuvi з'являється нова конкурентка у тонкому потойбіччі (з дещо відмінною схильністю до альтернативного рнб та артпопу з джангловими спалахами), а от Христина Соловій, здається, ніц у цьому не зрозуміє у своїх далеких набоківських перевагах та бальтусівських картинках ("Doves").

Також і Онуці після берлінських натяків варто залишити щось з австрійських сюжетів про владу та свободу ("Sonce"). Ланітну співачку Kler щось з готики цього альбому, можливо, й заставить задуматися, але, здається, що ненадовго ("Cloud and Mountain"). Юля Юріну, схоже, врятує лише future bass лише з рук Сира Сороки.

Лунаві сплески, схлипи, павзи та мутації у дзеркальних лабіринтах цього альбому сповнені еротичним пануванням поетичного розуму ("13", "Cocoon"). Розуму досконалого у своїх сновидних фантазіях, натяках та алюзіях. Цей розум сплетений зі сили багатьох (див. найцікавішу лірику альбому у треці "Monday"). 

Сплетений з досвіду багатьох поколінь він стає голосом усіх завжди Інших ("Залиши мені тепло у цей день. Скільки б морів не осушив ти. Я забираю собі усе. Тільки не йди, тільки не йди. Залиши мені світло у цей день. Скільки б очей не осліпив ти. Я забираю собі усе. Тільки не йди, тільки не йди").

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024