У законопроекті "Про працю" пропонують зробити матеріальну компенсацію обов’язковою.
Про це Міністр економіки Тимофій Милованов повідомив на своїй сторінці у Facebook.
Він пояснив, що у законопроєкті "Про працю" йдеться про можливість звільняти працівника за ініціативою роботодавця, але не йде мова, що це має відбутися без пояснення причин. Милованов також підкреслив, що зараз, за чинним законодавством є 10 причин для звільнення працівника, при цьому жодної матеріальної компенсації для працівників там не передбачено.
"Причинами для звільнення за ініціативою роботодавця можуть бути підстави, прописані в трудовому договорі, який підписує працівник і роботодавець під час оформлення трудових відносин. У законопроекті "Про працю" пропонуємо зробити матеріальну компенсацію обов’язковою, а також заборонити фіктивні перетворення підприємств задля скорочення штату" – поянив Тимофій Милованов.
За чинним Кодексом, якщо роботодавець хоче, то він легко звільнює працівника і не несе жодної матеріальної відповідальності за своє рішення. Реорганізація (одна з причин для звільнення за Кодексом - ЕП) стала універсальним механізмом для масових скорочень.
Міністр навів статтю законопроєкту, в якій передбачаються строки повідомлення про звільнення, які можуть бути замінені грошовою компенсацією.
1) не менше ніж 15 днів – якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить не більше 6 місяців.
2) не менше ніж 30 днів – якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад 6 місяців;
3) не менше ніж за 60 днів – якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад п’ять років;
4) не менше ніж за 90 днів – якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад 10 років.
Нагадаємо, нещодавно Уряд вирішив скасувати трудові книжки, щоб спростити роботу кадрових працівників.
Додамо, у проекті нового Трудового кодексу, який нардепи прийняли 10 листопада у першому читанні, окрімзаборони дискримінації, йшлося в тому числі й про адаптацію трудового законодавства України до міжнародних актів.
Зазначимо, дистанційну зайнятість та роботу з дому закріплять законодавчо.