Львівська міськрада звернеться до обласної влади, щоб врегулювали ситуацію з тваринами, які переносять сказ з-за меж міста.
Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Минулого тижня на територію приватного будинку у Личаківському районі міста виявили випадок сказу в дикої лисиці, яка зайшла на цю територію. У 5-кілометровій зоні від місця її виявлення вже проводять вакцинацію безпритульних тварин. Також фахівці провакцинують собак та котів цього району.
Водночас, місто звернеться до обласної екологічної комісії вжити необхідних заходів, адже це уже третій випадок сказу, який "принесли" тварини з-за меж міста. Таке рішення сьогодні прийняла міська комісія з питань ТЕТ і НС.
"У п'ятницю повідомили про те, що на територію приватного будинку на вул. Прогулковій потрапила лисиця. Вона мала контакт з твариною – собакою, і собака задушила цю лисицю. Після цього труп лисиці скерували в лабораторію і підтвердили випадок сказу" – зазначила начальниця відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Львівського міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області Уляна Гуменна.
Собака була вакцинована, проте упродовж 4 років не отримала ревакцинацію. Тож зараз їй зробили щеплення, і вона є під наглядом фахівців. Прямого контакту в людей ні з лисицею, ні з собакою, не було.
"Для мене ситуація є надзвичайно тривожною. 12 років в місті не було сказу і ми маємо третій випадок сказу у Львові за цей рік. Сказ "прийшов" до нас з-за межі міста: всі три тварини "прийшли" до нас з-за меж міста. Тому ігнорувати таку ситуацію – це вкрай небезпечно для нас, для безпеки наших мешканців" – заявила директорка ЛКП "Лев" Оксана Кошак.
Нагадаємо, 21 квітня біля парку "Знесіння" у Львові волонтери знайшли сумку, в якій сиділа собака. Вона важила орієнтовно 5 кг, вік тварини від 1 до 2 років, чорного кольору, змішаної породи. Пізніше працівники ЛКП "Лев" діагностували у собаки сказ.
Додамо, до цього останній випадок сказу у Львові зафіксували ще у 2007 році.
Загалом у Львові є 405 безпритульних собак. Медики наголошують, що сказ передається через укуси, подряпини та слину. Найкращий метод вберегтися від зараження – вакцинація.