Консультації з громадськістю щодо перейменування Червонограда розпочнуться з 2 жовтня.
Про це повідомила пресслужба Львівської ОВА.
Вчора, 14 вересня, на сесії депутати Червоноградської міської ради вирішили створити спеціальну робочу групу для проведення консультацій з громадськістю щодо перейменування Червонограда.
Консультації офіційно розпочнуться з 2 жовтня та триватимуть 30 календарних днів.
"Консультації з громадськістю є першим кроком для перейменування міста. Рекомендацію щодо зміни назви Червонограда озвучив Український інститут національної пам'яті, відповідно до закону про деколонізацію, який набув чинності 27 липня цього року. Відтак, згідно з законом, місцева влада зобовʼязана у піврічний термін проконсультуватися з громадою і вибрати нову назву міста. Після того, як за неї проголосує міська рада, а згодом – Верховна Рада України, населений пункт змінить своє імʼя" – зазначив директор департаменту внутрішньої політики та комунікацій Львівської ОВА Юрій Горун.
Нагадаємо, у серпні цього року Український інститут національної пам'яті рекомендував перейменувати Червоноград і село Червоне на Львівщині.
Фахівці інституту зазначають, що історичною назвою Червонограда є Кристинопіль, який увійшов до складу СРСР 15 лютого 1951 року на підставі радянсько-польської міжурядової угоди, внаслідок чого Польща отримала Устрики Долішні.
У тому ж 1951 році місто перейменували на Червоноград й за часів СРСР воно розвивалося як шахтарське.
Додамо, у червні цього року Національна комісія зі стандартів державної мови рекомендувала перейменувати 24 населених пункти Львівщини, які пов'язані з російською імперською політикою. У цей перелік включили Червоноград й село Червоне у Золочівському районі.
Однак через декілька днів комісія скасувала своє рішення про перейменування Червонограда та смт Красне.