У Львові на фасадах будинків малюватимуть портрети відомих особистостей

пʼятниця, 14 лютого 2020 р. о 12:45
У Львові на фасадах будинків малюватимуть портрети відомих особистостей
city-adm.lviv.ua
фасади будинків

У міськраді вирішили розміщувати твори мистецтва на фасадах сучасних та старовиннхи будівель для популяризації відомих постатей.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Сьогодні, виконком Львівської міськради прийняв рішення про популяризацію відомих постатей та знакових історичних подій у просторі міста Львова.

Члени виконкому вирішили з метою популяризації відомих постатей культури та мистецтва Львова, знакових історичних подій, покращання візуального сприйняття уніфікованих житлових будівель, споруд та комплексів, зведених у 70-90-х роках минулого століття, та новобудов, формування покращеного сприйняття архітектурного довкілля та його творчої візуальної інтерпретації.

"Виникла ідея створювати мурали на фасадах нових будинків. Ідея скерована у 2 напрямки. Перший — тісно співпрацювати із забудовниками, що будують багатоповерхівки у різних районах міста і можуть наносити на їх фасади зображення відомих постатей чи події в різних техніках монументального мистецтва. Другий — наносити такі зображення вже на існуючі будівлі, які потребують кращого естетичного вигляду. Тут ми вже вибрали 6 будівель у кожному з районів, на яких зобразять такі твори мистецтва. Плануємо відкрити перший мурал в кінці квітня" – розповіла керівниця управління культури ЛМР Христина Береговська.

Першими обрали 6 особистостей, які будуть зображені на будинках 6 районів Львова, де вони жили-творили-працювали: Олена Степанів, Юрій Вербицький, Василь Сліпак, Захер Мазох, Борис Возницький та Дебора Фогель.

Міський голова Львова Андрій Садовий запропонував на таких творах мистецтва робити підписи про зображених осіб та QR-код для тих, хто хотів би одразу на місці прочитати про відомих людей детальнішу інформацію.

"В цьому проекті потрібно рухатись далі. Можна зображати не лише обличчя відомих постатей, а й красиві картини. Визначаючи локації, потрібно з митцями фіналізувати саме візуальну складову. Ще один важливий аспект — це фінансування таких проектів. Є дуже багато компаній і заможних людей, які мають повагу до таких мистецьких ідей. Треба пропонувати їм долучатися до цього, ставати партнерами міста в рамках програми "Львів 2020: Фокус на культуру". Профінасувати це за кошти міста легко, але краще зробити це за співфінансування меценатів" – наголосив Андрій Садовий, мер Львова.

Так управління культури Львівської міськради подасть управлінню архітектури та урбаністики перелік імен відомих постатей міста Львова та знакових історичних подій для можливості розміщення творів мистецтва (стінопису, мозаїки, вітражу, графіті, скульптури тощо) на фасадах новобудов, існуючих будівлях. Такі дії будуть узгоджуватись із управлінням охорони історичного середовища.

Районні адміністрації нададуть управлінню культури перелік існуючих будівель, на фасадах яких можливе розміщення творів мистецтва (стінопису, мозаїки, вітражу, графіті, скульптури тощо) за попереднім погодженням з власником (балансоутримувачем) будівель.

Фінансування таких робіт буде здійснюватись за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті м. Львова на реалізацію заходів програми "Львів 2020: Фокус на культуру" у рамках проекту "Генії з мікрорайонів: шість районів, шість муралів, шість особистостей".

Нагадаємо, нещодавно Андрій Садовий запропонував провести конкурс на визначення кращих мистецьких творів на фасадах новобудов Львова.

Додамо, у жовтні 2019 року в місті нарахували 236 мозаїк та мистецьких панно, які планують зберегти від знищення.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024