У МОЗ оприлюднили перелік протипоказань до вакцинації від Covid-19

пʼятниця, 29 жовтня 2021 р. о 13:04
У МОЗ оприлюднили перелік протипоказань до вакцинації від Covid-19
медичний заклад у Львові

У Міністерстві охорони здоров'я пояснили, коли не можна робити щеплення від коронавірусу.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України на своїй сторінці у Фейсбуці.

В Україні протипоказання до вакцинації може встановлювати сімейний або лікуючий лікар. Він видає відповідний висновок, який визначає тимчасове або постійне протипоказання.

За інформацією МОЗ, якщо у людини є протипоказання до щеплення однією з Covid-вакцин, вона може пройти імунізацію іншим типом препарату. Також в країні передбачено в майбутньому можливість внесення висновку про протипоказання до другої дози або загального протипоказання до вакцинації в електронну систему охорони здоров’я.

Єдиним абсолютним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є важка алергічна реакція (анафілактичний шок) на першу дозу цієї вакцини. У цьому випадку пацієнтові рекомендують щепитися іншою вакциною.

Тимчасовими протипоказаннями є:

- гострі захворювання з температурою вище 38°C. Вакцинацію можна відкласти на термін до 2 тижнів від початку захворювання;

- лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою. Вакцинація може бути проведена через 90 днів після закінчення терапії;

- введення вакцин проти інших інфекційних хвороб. Вакцинація від коронавірусу може бути проведена через 14 днів після введення вакцини проти інших інфекційних хвороб, за винятком інактивованої вакцини проти грипу, яку можна вводити безвідносно до часу отримання антиковідної вакцини;

- проба з туберкуліном або аналіз крові на туберкульоз (IGRA). Вакцинація має бути відкладена до завершення оцінки проби/IGRA;

- коронавірус в анамнезі. Вакцинацію може бути відтерміновано на 3 місяці від часу перебігу Covid-19 або здійснена раніше, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу Covid-19.

У МОЗ також зазначили, що вагітність та грудне вигодовування не є протипоказаннями до вакцинації.

Нагадаємо, з жовтня в Україні дозволили вакцинацію дітей від Covid-19, а з 8 листопада невакцинованих освітян і посадовців відсторонятимуть від роботи.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024